رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

«باغ وحش شیشه‌ای» اثر تنسی ویلیامز به روی صحنه رفت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

«باغ وحش شیشه‌ای» اثر تنسی ویلیامز به روی صحنه رفت


نمایش «باغ وحش شیشه‌ای» اثر تنسی ویلیامز به همت سید محمد حسینی و جمعی از بازیگران مطرح استان قم به روی صحنه رفت.

به همت هنرمندان نمایشی قم

سید محمد حسینی امروز در قم از اجرای نمایش «باغ وحش شیشه‌ای» خبر داد و اظهار کرد: کار اجرایی این نمایش از سال 1391 با تحقیقات، آنالیز، تحلیل، مطالعه و مشاوره آغاز شد و علی فرحناک مشاور هنری و سرپرست گروه تئاتر امروز نیز از ابتدا یاریگر گروه اجرایی بود.

وی با اشاره به اینکه پیش تولید نمایش اوایل آبان ماه 1393 با انتخاب بازیگر آغاز شد، اظهار کرد: از 20 آبان ماه سال گذشته جلسات دورخوانی نمایش در 157 جلسه در اتاق فیلم فرهنگسرای جوان با حمایت انجمن هنرهای نمایشی انجام شد و به مرحله میزانسن رسید.

طراح و کارگردان نمایش باغ وحش شیشه‌ای ادامه داد: این نمایش در اردیبهشت ماه سال جاری توسط شورای بازبین تئاتر استان مورد بازبینی قرار گرفت و موفق به اخذ مجوز اجرا شد.

حسینی با اشاره به اینکه این نمایش از 30 اردیبهشت تا 13 خرداد ماه 1394 در سالن قدس پژوهشکده باقرالعلوم (مصلی سابق)به مدت 15 شب از ساعت 18 و 30 دقیقه به روی صحنه خواهد رفت، بیان کرد: این نمایش به نویسندگی تنسی ویلیامز از برترین آثار ادبیات نمایشی کلاسیک جهان است و زمان اجرا پس از کمی تغییر به حدود 120 دقیقه رسیده است.

وی افزود: در این نمایش موسیقی زنده گروه نوازندگان موسیقی کلاسیک توسط میثم قربانی فرد و مریم ریس صادقی (پیانو و فلوت) نواخته می‌شود.

طراح و کارگردان نمایش باغ وحش شیشه‌ای در پایان خاطرنشان کرد: بازیگران این نمایش سید محمد حسینی، فاطمه حسینی، فاطمه سلیمانی و ابوالفضل بلغندر هستند که از همه‌ همشهریان و هنرمندان برای تماشای این نمایش دعوت می‌کنیم.

گفتنی است، سید محمد حسینی از هنرمندان موفق استان قم است که در زمینه بازیگری، نویسندگی، کارگردانی در تئاتر و بازیگری و نویسندگی در تلویزیون و سینما فعالیت دارد و در نمایش‌های دنیای مطبوعاتی آقای اسراری، شعله‌های دور دست، پاییز و قصیده شب نمناک ایفای نقش کرده است.

این هنرمند قمی بازیگری در سریال‌های سرزمین کهن به کارگردانی کمال تبریزی، لکه‌های تاریک به کارگردانی علی فرحناک، تله فیلم دعوت به کارگردانی حسین حقانی، رستگاری جهان به کارگردانی کمال تبریزی و چندین اثر دیگر را در کارنامه هنری‌اش دارد.

// فارس

آدرس کوتاه :