جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

«بگو حرام» به صحنه می‌رود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

«بگو حرام» به صحنه می‌رود


نمایش «بگو حرام» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا شاهمردی در پلاتو ماه سازمان جوانان همزمان با آغاز هفدهمین جشنواره تئاتر استان قم روی صحنه می‌رود.

همزمان با آغاز هفدهمین جشنواره تئاتر استان قم

محمدرضا شاهمردی  از حضور نمایش «بگو حرام» در هفدهمین جشنواره تئاتر استانی قم خبر داد و تصریح کرد: این نمایش ساعت 12 روز 24 شهریور ماه سال جاری در پلاتو ماه سازمان جوانان به روی صحنه می‌رود.

وی موضوع این نمایش را کودتای ننگین 28 مرداد ماه عنوان کرد و گفت: «بگو حرام» روایتی از پسمانده‌های آمریکایی کودتای 28 مرداد است که تلاش شده است با یک تفاوت قابل ملاحظه و با جذابیت خاص به روایت بخشی از تاریخ بپردازد.

کارگردان و نویسنده نمایش «بگو حرام» با تاکید براینکه مخاطب با دیدن این نمایش متوجه به چالش کشیده شدن آغاز تجدد خواهی آمریکایی و نفوذ فرهنگ سیاه آمریکا در بدنه سینما و تئاتر آن برهه زمانی خواهد شد.

شاهمردی مدت زمان تمرین برای این نمایش را 60 ساعت ذکر کرد و گفت: از نیمه خرداد ماه نیز به صورت فشرده 60 جلسه سه ساعته تمرین صورت گرفته است.

وی با اشاره به چرایی تمرین فراوان برای اجرای نمایش «بگو حرام» تصریح کرد: ‌با توجه به اینکه داستان این نمایش به یک دوره تاریخی خاص مربوط می‌شود زمان طولانی برای تمرین آن صرف شده است.

این نویسنده و کارگردان تئاتر، تصریح کرد: نمایش «بگو حرام» با توجه به اینکه راوی بخشی از رویدادهای 28 مرداد است، قرار بود در 28 مرداد ماه سال جاری به روی صحنه برود ولی به دلیل نبود بودجه و مدت زمان طولانی تمرین مقرر شد این نمایش برای حضور در هفدهمین جشنواره تئاتر استانی قم آماده شود.

وی بازیگران نمایش «بگو حرام» را احمد شریفی‌فرد، مرتضی عقیقی، مهدی خجسته، مهناز رودساز، رحمان اسلامی، عاطفه ملکی، زینب فیروزی و مژگان خیرخواه عنوان کرد.

شاهمردی با اشاره به دیگر عوامل این نمایش گفت: محمد امینی و بهناز انارکی دستیار کارگردان، مریم هادی اطهر منشی صحنه، احمد شریفی‌فرد طراحی صحنه، حسین رستار طراحی نور و حسین عالمی نیز آهنگسازی نمایش «بگو حرام» را بر عهده دارد.

آدرس کوتاه :