جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

«ستاره بقیع» از رادیو معارف پخش می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

«ستاره بقیع» از رادیو معارف پخش می‌شود


مدیر گروه قرآن و اهل بیت (ع) رادیو معارف از پخش برنامه «ستاره بقیع» از این رسانه به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) خبر داد.

به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)

 

حجت‌الاسلام خدابخش عظیمی امروز در قم با اشاره به ویژه‌برنامه‌های سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: برنامه ستاره بقیع ویژه شب شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) تولید شده است.

وی خاطرنشان کرد: امام جعفر صادق(ع) طلایه‌دار انقلاب علمی و فرهنگی در اوج هیاهوی سیاسی، علمی و فرهنگی بودند، به همین دلیل در شب شهادت آن امام همام، حجت‌الاسلام محمد شهبازیان، اوضاع فرهنگی عصر امام(ع) را با رویکرد تاریخی تحلیل می‌‌کند.

مدیر گروه قرآن و اهل بیت(ع) رادیو معارف با اشاره به مطالب مطرح شده در برنامه ستاره بقیع گفت: مراحل شکل‌گیری فرقه‌های انحرافی، خوارج، معتزله، مرجئه، متصوفه، زنادقه، جبریه، مشتبهه و تناسخیه در این برنامه تبیین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مخاطب در گذر تحلیل تاریخی، جامعه امروزی تکلیف خود را در برخورد با گروه‌های مرجئه می‌داند و با نگاه چرایی گرایش نسل جدید به این عرفان‌واره‌ها با تاکید بر حدیث شریف امام صادق(ع) راه برون‌رفت از این بحران فرهنگی را به دست می‌آورد.

عظیمی عنوان کرد: این برنامه با هنر‌آفرینی علی اسماعیلی به عنوان تهیه‌کننده و رضا حبیبی به عنوان گوینده از ساعت 21:30 تا 22:30 پخش خواهد شد.

وی از تولید برنامه «پیشوای صادق» ویژه روز شهادت امام جعفر صادق(ع) خبر داد و افزود: در این برنامه حجت‌الاسلام امیر محسن عرفان پژوهشگر و نویسنده ادیان و مذاهب اسلامی اشاره‌ای کوتاه به تاریخ زندگانی امام جعفر صادق(ع)، فتنه‌ها، قیام‌ها و جریان‌های سیاسی مبارزاتی عصر امام جعفر صادق(ع) دارد.

مدیر گروه قرآن و اهل بیت(ع) رادیو معارف خاطرنشان کرد: قیام‌هایی مانند زید بن علی بن الحسن، ابوسلمه خلال و ابومسلم خراسانی، نفس زکیه(محمّد فرزند عبدالله محض) و برادرش ابراهیم تحلیل می‌شود تا در این گذر چگونگی مدیریت و هدایت اندیشه‌ای و رفتاری شیعیان از سوی امام صادق(ع) در این عصر را ترسیم کنند.

وی تصریح کرد: در بخش‌های دیگر برنامه طرح ختم صلوات برای نابودی وهابیت و ساخت حرم بقیع با مشارکت شنوندگان پوشش داده می‌شود.

عظیمی یادآور شد: علی اسماعیلی تهیه‌‌کنندگی و رضا هدایت‌فر گویندگی برنامه پیشوای صادق را بر عهده دارند. / فارس

آدرس کوتاه :