رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

«نگاه معنایی» رمز ماندگاری نمادهای شهری است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

«نگاه معنایی» رمز ماندگاری نمادهای شهری است


رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قم گفت: در مقاطعی المان سازی‌های خوبی در شهرداری انجام شد اما برای ماندگاری نمادها باید معنایی و مفهومی با آن برخورد شود.

رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قم:

 به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم، مصطفی سعادت‌طلب با اشاره به اینکه امروزه دو مسیر ظاهری و باطنی در کارها وجود دارد اظهار کرد: متاسفانه جشنواره‌ها در عصر حاضر بیش از اینکه به باطن و کیفیت توجه داشته باشند به ظاهر معطوف شده‌اند و همین امر مهم‌ترین علت بی‌نتیجه ماندن جشنواره‌هاست.

 

وی در ادامه با اشاره به جشنواره ملی نمادهای شهری رضوی بیان کرد: در مقاطعی المان سازی‌های خوبی انجام شد اما برای ماندگاری نمادها باید معنایی و مفهومی با آن برخورد شود.

عضو شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: نمای شهری و نمادهای اسلامی مسیر خوبی در کشور طی نکرده است چرا که مدیران فرهنگی ما، از هنر و مفاهیم هنری اطلاعی ندارند و در همین راستا نمی‌توانند تشخیص‌های درستی در این زمینه دهند.

وی با بیان اینکه به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید مگر اینکه هنر و جایگاه آن نزد مدیران تعریف شود گفت: اگر تفکر درست ایرانی و اسلامی در جامعه حاکم شود ناخودآگاه نمادهای این تفکر نیز به وجود خواهد آمد.

سعادت‌طلب اظهار کرد: یکی از دلایل موفقیت معماری گذشته ایران وجود هدف درست بوده است که توانسته نتیجه خوب و ماندگاری داشته باشد.

نخستین جشنواره ملی نمادهای شهری رضوی به همت سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم در قالب سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در حال برگزاری است. / فارس


آدرس کوتاه :