رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

«چهار راه دوم» به جشنواره رشد رسید - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


فیلم کوتاه «چهار راه دوم » با شرکت در جشنواره بین‌المللی فیلم رشد توانست به بخش مسابقه داستانی کوتاه این جشنواره راه یابد.

به کارگردانی جوان قمی

 

مهدی یوسفعلی امروز در قم، با اشاره به راهیابی فیلم کوتاه چهار راه دوم به بخش داستانی کوتاه (بخش بین‌الملل) چهل و پنجمین دوره جشنواره رشد، اظهار کرد: چهار راه دوم یکی از 40 فیلمی است که به این بخش راه یافته است.

وی با اشاره به زمان ساخت این فیلم کوتاه گفت: چهار راه دوم سال 93 به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان استان قم به مدت زمان 15 دقیقه تولید شد.

این کارگردان جوان، داستان فیلم چهار راه دوم را مورد اشاره قرار داد و گفت: داستان این فیلم به زن و شوهری مربوط می‌شود که زن باردار است و برای سقط‌ جنین زن به‌صورت غیرقانونی به دنبال مرکزی ‏برای این اقدام می‌‌گردد که در این راستا وقایعی رخ می‌‌دهد.

یوسفعلی که نویسندگی و کارگردانی فیلم کوتاه چهار راه دوم را انجام داده است به دیگر عوامل این فیلم اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریز و مدیر تولید رضا موسوی، منشی صحنه ناهید ‏نوروزیان، تصویربردار مجتبی پرتر، صدابردار رسول جانی‌زاده و طراح صحنه و لباس محمود حسینی‌پناه از جمله عوامل این فیلم هستند.

وی دیگر عواملی که در تولید این فیلم کوتاه نقش داشتند را مود اشاره قرار داد و بیان کرد: گریم این فیلم را محمدرضا عرب‌زاده، عکاسی را محسن بیطرفان، مدیر تدارکات را علیرضا حمایتیان و مجری طرح را انجمن سینمای جوانان قم و ‏تهیه‌کنندگی آن را انجمن سینمای جوانان انجام داده است.

کارگردان فیلم چهار راه دوم ادامه داد: در این فیلم هنرمندانی مانند کمال کلانتر، فرزانه خان‌‏محمدی و عباس رسولی به ایفای نقش پرداختند.

یوسفعلی با بیان اینکه فیلم کوتاه چهار راه دوم در جشنواره‌های بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و اروند حضور یافته است، خاطرنشان کرد: اکنون نیز این فیلم توانسته در بخش داستانی بین‌الملل فیلم رشد وارد رقابت شود.

آدرس کوتاه :