جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

ابتکار صدا و سیمای مرکز قم در ارتباط زنده با حرم رضوی - روابط عمومی

 

 


ابتکار صدا و سیمای مرکز قم در ارتباط زنده با حرم رضوی


برای اولین بار ارتباط زنده رادیویی و تلویزیونی با حرم مطهر رضوی بر بستر اینترانت ملی به همت تلاشگران معاونت فنی صدا و سیمای مرکز قم انجام شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قم، به مناسبت ایام دهه کرامت و با همکاری صمیمانه معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی امکان ارتباط زنده صوتی و تصویری با کیفیت استاندارد بر بستر اینترانت ملی بین حرم‌ مطهر رضوی، حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها و صدا و سیمای مرکز قم فراهم شد.

در این ابتکار که به همت تلاشگران معاونت فنی صدا و سیمای مرکز قم انجام شد سیگنال صوتی و تصویری اجرای زنده ویژه برنامه‌ها توسط گروه اعزامی این مرکز و رادیو سراسری معارف از حرم مطهر رضوی بر بستر وب به مرکز قم ارسال شد. همچنین امکان ارسال تصاویر زنده روضه مطهر امام رضا علیه السلام و ضریح مطهر و حرم حضرت معصومه سلام الله علیها به صورت شبانه روزی به همه مراکز صدا و سیما در کشور از همین طریق امکان پذیر شد.

با استفاده از این روش و با همکاری معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی تصاویر زنده ضریح مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها در ایام دهه کرامت در نمایشگرهای بزرگ تبلیغاتی حرم مطهر رضوی و همزمان در سایت رضوی تی وی به نشانی www.razavi.tv برای زائرین و مجاورین به نمایش درآمد.

امنیت بسیار زیاد نسبت به ارتباطات ماهواره‌ای و صرفه جویی گسترده درهزینه‌های امکانات فنی و نیروی انسانی از مزایای ویژه این روش سیگنال رسانی است.

آدرس کوتاه :