جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

آبفای قم ۱۹ میلیارد تومان از مشترکان طلب‌کار است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آبفای قم ۱۹ میلیارد تومان از مشترکان طلب‌کار است


مدیرعامل آبفای قم به مشکلات شرکت آب و فاضلاب اشاره کرد و گفت: حدود ۱۹ میلیارد تومان طلب ما از مشترکان است.

توکلی بینا خبر داد؛

عبدالحمید توکلی بینا در نشستی در نشست رئیس مجلس شورای اسلامی در شرکت آب و فاضلاب استان قم، اظهار داشت: تأکید رئیس مجلس شورای اسلامی بر توجه به منابع آب، موتور محرکه استان را برای مدیریت سال‌های 88 تا 91 بحران خشکسالی بسیار خوب به حرکت درآورد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با تشکر از حمایت‌های لاریجانی از بخش آب، به برخی از موفقیت‌های شرکت آب و فاضلاب اشاره کرد و افزود: آبفای قم در ارزیابی‌های سال 92 رتبه سوم در سطح کشور کسب کرد و سال گذشته نیز در بخش کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب رتبه نخست کشور را به دست آورده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب استان قم به پیشرو بودن آبفای قم در سطح کشور در اجرای برخی از طرح‌ها اشاره کرد و  گفت: طراحی چهار درگاه برای دسترسی مشترکین به خدمات آب و فاضلاب، اجرای شبکه آب شیرین برای نخستین بار در کشور، اجرای طرح تنوع محصول آب و تولید 4 نوع آب متناسب با مصارف مختلف و کنترل هوشمند تأسیسات و شبکه در تمام شهرهای استان را از جمله فعالیت‌های پیش رو آبفای قم است.

توکلی بینا با اشاره به اهمیت کنترل آنلاین و هوشمند تأسیسات و شبکه آب در شهر خاطرنشان کرد: این پروژه از کارهای مهم در صنعت آب و فاضلاب کشور و بسیار تأثیرگذار در مدیریت بحران خشکسالی به شمار می رود که  به ما کمک کرد از جیره‌بندی 10 ساعته آب در بحران کم آبی جلوگیری کنیم.

وی همچنین با اشاره به حجم ذخیره مخازن آب قم تصریح کرد: در حال حاضر 235 هزار مترمکعب ظرفیت مخازن در حال بهره‌برداری است و 100 هزار مترمکعب نیز در حال ساخت است که تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که جزو شاخص‌های خوب به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم به پروژه‌های انجام‌شده برای افزایش ظرفیت تأمین آب قم اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر مشکل ظرفیت نداریم و قم، قنوات، کهک و سلفچگان از آب سرشاخه‌ها منتفع شدند.

وی به برخی از مشکلات شرکت آب و فاضلاب اشاره کرد و گفت: زیان انباشته آبفای قم در پایان سال 93 حدود 140 میلیارد تومان است و حدود 19 میلیارد تومان طلب ما از مشترکین است.

توکلی بینا در بحث نگهداری و تعمیرات تأسیسات آب و فاضلاب را بسیار با اهمیت عنوان کرد و از رئیس مجلس شورای اسلامی خواست تا تمهیداتی اتخاذ شود تا ردیف‌های ملی و استانی در این زمینه تخصیص داده شود که بتوان کیفیت خدمات را افزایش داد و ارتقای سطح سلامت و امنیت غذایی جامعه کمک کرد.

آدرس کوتاه :