جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

ابلاغیه شورای عالی معماری و شهرسازی برای قم مشکل‌ساز است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ابلاغیه شورای عالی معماری و شهرسازی برای قم مشکل‌ساز است


رئیس شورای شهر قم با اشاره به بدهی دولت به شهرداری قم گفت: شورای عالی شهرسازی مصوبه‌ای برای بلوار پیامبر اعظم(ص) داده که در قم قابلیت اجرایی ندارد و لازم است پیگیری شود و تغییر پیدا کند.

رئیس شورای شهر قم:

 ولی‌الله بیاتی صبح امروز در مراسم اتمام حفاری خط A مترو و کلنگ زنی خط B مترو قم با اشاره به اینکه این پروژه اقدام بزرگی در استان قم است، اظهار داشت: قرارگاه خاتم با توجه ویژه‌ای این پروژه را با جدیت دنبال کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم بابیان اینکه پروژه مترو بارها تا آستانه تعطیلی پیش رفت اما با دریافت 50 میلیارد تومان تسهیلات ادامه پیدا کرد افزود: تلاش بر این است که پروژه مترو در موعد تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: اخیراً ابلاغیه‌ای به استان رسیده که سبب  نگرانی مجموعه مدیریت استان شده، بر اساس این ابلاغیه شورای عالی شهرسازی مصوبه‌ای برای بلوار پیامبر اعظم(ص) داده که در قم قابلیت اجرایی ندارد و لازم است پیگیری شود و تغییر پیدا کند.

بیاتی بابیان اینکه براساس این ابلاغیه بافت فرسوده باید احیاء و مجوز ساخت هتل در این منطقه لغو شود ادامه داد: همه مدیران استان پیگیر تغییر این  ابلاغیه هستند چراکه آسیب زیادی برای شهر قم به همراه دارد.

رئیس شورای شهر قم با اشاره به بدهی دولت به شهرداری قم گفت: در تلاشیم طلب 700 میلیاردی دولت به شهرداری را تهاتر کنیم که در این صورت بخش عمده‌ای از بدهی شهرداری به بانک را رفع کنیم.

وی با اشاره به عبور قطار پرسرعت تهران- قم- اصفهان گفت: بر اساس تصمیم مدیریت استان  اگر بنا باشد توقف در ایستگاه مرکزی شهر قم صورت بگیرد باید از زیر سطح عبور کند چراکه در غیر این صورت برای مردم مشکلات زیادی ایجاد می‌کند./تسنیم

آدرس کوتاه :