رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

آب‌گرفتگی معابر در پردیسان قم/ بلوار زائر مسدود شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم با بیان اینکه ورودی‌های منطقه پردیسان شب گذشته باز شد و مشکل خاصی در تردد نداشتیم، گفت: شرایط سیلاب و سیل نداشتیم و آب گرفتگی معابر مجاور کانال پردیسان رخ داد.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم خبر داد

 

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید امیر سامع با اشاره به وضعیت شهر قم پس از بارندگی‌های صورت گرفته در مناطق بالادست قمرود در بخش کهک بیان کرد: شنبه شب شاهد بارش‌هایی در خارج از محدوده شهر و در مناطق بالادست قمرود در کهک و ورجان بودیم و این بارندگی‌ها موجب حرکت آب به سمت شهر قم در مسیر بستر قمرود شد و در منطقه پردیسان شاهد جاری شدن آب در داخل کانال  بودیم و آب کانال را پر کرد و در برخی از قسمت‌ها بالازدگی آب از سطح کانال را شاهد بودیم و این مسئله منجر به جاری شدن آب در برخی از معابر شد.

وی بیان کرد: جاری شدن آب در برخی معابر در تردد خودروها ایجاد اختلال کرد و به همین دلیل با همکاری راهنمایی و رانندگی برخی از مسیرهای موقتاً مسدود شد و خودروها از مسیرهای دیگر هدایت شدند.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم بیان کرد: پیش‌بینی شده بود که بارش باران و جاری شدن آب از بالادست قمرود مسیر بلوار زائر را دچار اختلال کند به همین دلیل بلوار زائر تخلیه شده و خودروها خارج شدند.

وی بیان کرد: در راستای اجرای این تصمیم آمادگی نیروهای شهرداری به منصه ظهور گذاشته شد و با تلاش نیروها و مدیریت بحران شهرداری؛ بلوار زائر ظرف مدت زمان 15 دقیقه به صورت کامل تخلیه شد.

سامع با بیان اینکه در حال حاضر ورودی‌های منطقه پردیسان باز شده است، افزود: شرایط سیلاب و سیل نداشتیم و تنها آب‌گرفتگی معابر مجاور کانال رخ داد.

وی بیان کرد: پیش‌بینی شده بود که دبی آب بیشتری به سمت قم حرکت خواهد کرد ولی با توجه به تشنه بودن زمین‌های بالادست میزان آبی که جاری شد از پیش‌بینی‌ها کمتر بود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم بیان کرد: بلوار زائر همچنان مسدود خواهد بود و البته در حال حاضر شرایط در وضعیت مطلوبی است./ فارس

آدرس کوتاه :