جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

اتباع خارجی مقیم ایران باید از همه خدمات بهره مند شوند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اتباع خارجی مقیم ایران باید از همه خدمات بهره مند شوند


آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم گفت: بر اساس دیدگاه متعالی اسلام، همه اتباع خارجی مقیم کشورمان باید از همه خدمات بهره مند شده و به آنها رسیدگی شود.

آیت الله علوی گرگانی؛

وی عصر یکشنبه در دیدار مدیرکل اتباع خارجی وزارت کشور با بیان این مطلب افزود: مشکلات و نیازهای اتباع خارجی مقیم ایران باید با برنامه ریزی و هماهنگی برطرف شود تا آنها احساس غربت و نارضایتی نداشته باشند.
وی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی، همه اقشار و گروههای مختلف مردم را مورد توجه قرار داده است، اظهار داشت: مکتب والای اسلام متعلق به همه بشریت است و از دیدگاه اسلام هیچ تفاوتی میان انسانها وجود ندارد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بحمدالله در کشورمان نگاه به همه انسانها عادلانه و به دور از تبعیض است و این از افتخارات نظام اسلامی در سراسر جهان است که به نام تشیع و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مزین شده است.
مدیرکل اتباع خارجی وزارت کشور نیز در این دیدار با بیان اینکه حدود 950 هزار نفر از افغانستان و حدود 50 هزار نفر از عراق مقیم کشورمان هستند، گفت: در حال حاضر بیش از 300 هزار نفر از اتباع خارجی در مدارس، 17 هزار نفر در دانشگاهها و 12 هزار نفر در حوزه های علمیه سراسر کشور تحصیل می کنند.
احمد محمدی فر با اشاره به اقدامات اخیر برای رفع مشکلات اتباع خارجی به ویژه در حوزه بهداشت و درمان، تصریح کرد: تا کنون بیش از 300 هزار نفر از اتباع خارجی به ویژه آسیب پذیر تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند که امیدواریم این روند ادامه داشته باشند.
گفتنی است مدیرکل اتباع خارجی وزارت کشور در سفر یک روزه به شهر مقدس قم، با برخی علما و مراجع عظام تقلید و نیز استاندار قم دیدار و گفتگو کرد.

آدرس کوتاه :