سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

اجرای طرح تفصیلی قم نیازمند همکاری تمام دستگاه‌ها است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اجرای طرح تفصیلی قم نیازمند همکاری تمام دستگاه‌ها است


مدیرکل مطالعات شهرسازی و برنامه‌ریزی شهری شهرداری قم گفت: در اجرای طرح تفصیلی دستگاه‌ها بودجه لازم را پیش‌بینی می‌کنند و اگر همکاری آن‌ها نباشد آنطور که باید اهداف طرح تحقق پیدا نمی‌کند.

مدیرکل مطالعات شهرسازی و برنامه‌ریزی شهری شهرداری قم:

 

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مسعود میلانی با اشاره به اینکه ضوابط و مقرارت طرح تفصیلی در حال بررسی است، گفت: نقشه‌های پهنه‌بندی تهیه شده و در بحث ضوابط هم در حال اتمام کار هستیم و تنها مباحث مربوط به بخش‌های ترافیکی مانده است که اگر به اتمام برسد این طرح به کمیسیون ماده پنج ابلاغ می‌شود.

مدیرکل مطالعات شهرسازی و برنامه‌ریزی شهری شهرداری قم با بیان اینکه تدوین طرح تفصیلی از سال 88 کلید خورد و هم‌اکنون در مراحل پایانی است، بیان کرد: برای نخستین بار که موضوع طرح تفصیلی مطرح شد و سازمان مسکن و شهرسازی متولی طرح بود با توجه به اینکه شهرداری‌ها در کارهای اجرایی فعال هستند انجام مطالعات به شهرداری‌ها واگذار شد.

وی با ارائه توضیحاتی درباره طرح تفصیلی خاطرنشان کرد: این طرح براساس طرح جامع و ساختار راهبری تهیه می‌شود و سندی برای راهبری سرانه‌ها، کاربری‌ها و معابر در راستای شکل‌گیری کاربری آن‌ها است.

میلانی ادامه داد: طرح‌های تفصیلی احتیاج به اجرای طرح‌های موضوعی دارند تا به صورت مقطعی پیش بروند و انجام طرح تفصیلی نیازمند همکاری دستگاه‌های مختلف است، چرا که وقتی به طور مثال سرانه فضای سبز و آموزشی مطرح است، دستگاه‌ها بودجه لازم را پیش‌بینی می‌کنند و اگر همکاری آن‌ها نباشد آنطور که باید اهداف طرح تحقق پیدا نمی‌کند.

مدیرکل مطالعات شهرسازی و برنامه‌ریزی شهری شهرداری قم با اشاره به اینکه همه دستگاه‌هایی که متولی امر هستند باید ورود پیدا کنند، تصریح کرد: مدیریت شهری باید به سمتی برود که کاربری‌هایی که در محلات و نواحی است طبق برنامه‌ریزی پیش برود./ فارس

آدرس کوتاه :