جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

اجرای طرح قرآنی «از قدر تا غدیر» با عنوان 1818 - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اجرای طرح قرآنی «از قدر تا غدیر» با عنوان 1818


مدیر تبلیغ و ارتباطات فرهنگی مسجد مقدس جمکران از اجرای طرح قرآنی «از قدر تا غدیر» در ماه مبارک رمضان خبر داد.

حجت الاسلام نصیری خبر داد؛

حجت‌الاسلام محمد نصیری با اشاره به اجرایی شدن طرح از قدر تا غدیر در مسجد مقدس جمکران به تبیین این طرح پرداخت و اظهار کرد: طرح قرآنی «قدر تا غدیر» به مدت 90 روز از 18 ماه رمضان تا 18 ذی الحجه که مصادف با عید غدیر خم است، برگزار می‌شود.

مدیر تبلیغ و ارتباطات فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه این طرح قرآنی با عنوان 1818 نامگذاری شده است خاطرنشان کرد: در این طرح طی 90 روز آیات الولایه که در منابع شیعی و اهل تسنن وجود دارد استخراج می‌شود و همچنین آیاتی که در خصوص فضایل اهل بیت (علیهم السلام) است با استناد به روایات شیعی و اهل سنت استخراج و به اطلاع افراد علاقمند رسانده می‌شود.

وی هدف از اجرای این طرح را آشنایی بیشتر جوانان با آیات قرآن کریم و فضائل آیات ولایی برشمرد و افزود: شروع این دوره از شب‌های قدر بوده و همچنین این طرح در بازه زمانی 90 روزه در طول سال هم ادامه دارد و در چهار دوره طراحی شده که از عید غدیر تا هفته وحدت، از هفته وحدت تا ولادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)، از ولادت حضرت زهرا (س) تا شب قدر و مجدد از شب قدر آغاز می‌شود.

حجت‌الاسلام نصیری با اشاره به اینکه این طرح با همکاری موسسه غدیرشناسی طراحی شده است بیان کرد: افتتاح این طرح در 18 رمضان بود که با حضور مدیر موسسه غدیر شناسی، حجت‌الاسلام شاه آبادی در مسجد مقدس جمکران در حضور خیل مشتاقان انجام شد.

مدیر تبلیغ و ارتباطات فرهنگی مسجد مقدس جمکران ادامه داد: برای بهره مندی از محتواهای تولیدی چهار روش تعریف شده که یکی به صورت پیامکی است و در این روش علاقمندان باید عدد 1818 را به سامانه 30001904 ارسال کنند تا به آنها پیامک بدهیم.

وی یادآور شد: علاقمندان که 1818 را به سامانه ارسال کنند غیر از اینکه به اطلاعات علمی آنها افزوده می شود، جوایزی به صورت قرعه کشی نیز به آنان اهدا می‌شود.

نصیری با بیان اینکه در شبکه‌های اجتماعی مجاز هم افراد می‌توانند محتواها را دریافت کنند اضافه کرد: سایت غدیر شناسی نیز این محتوا را به صورت تفصیلی در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد و حوزه چهارم در قالب کارگاه‌های آموزشی است که طی 15 جلسه دو ساعتی محتواهای تولیدی حضوری و مجازی برگزار خواهد شد.

مدیر تبلیغ و ارتباطات فرهنگی مسجد مقدس جمکران در پایان خواستار توجه هر چه بیشتر حامیان و بانیان خیر به اجرای طرح‌های قرآنی شد و خاطرنشان کرد: مسئولان فرهنگی باید نسبت به حمایت از این قبیل طرح‌ها اقداماتی را انجام دهند تا بتوانیم مطالب قرآنی را به نسل جوان ارائه دهیم.

آدرس کوتاه :