جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

اجرای ویژه برنامه‌های هفته ملی مهارت در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اجرای ویژه برنامه‌های هفته ملی مهارت در قم


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم برنامه‌های هفته ملی مهارت را تشریح کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم خبر داد

احمد عطارنیا امروز در قم، با اشاره به ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه اظهار کرد: ترویج فرهنگ مهارت آموزی در جامعه و ارتقای جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از اهداف عالیه سازمان فنی و حرفه‌ای است.

وی افزود: اجرای برنامه‌های متنوع در هفته ملی مهارت به منظور آشنایی مخاطبان و گروه‌های هدف با رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است از جمله راهکارهای ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم با اشاره به برنامه‌های هفته ملی مهارت گفت: برگزاری نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای کارآموزان در دو بخش دولتی و خصوصی از جمله این برنامه‌ها است.

عطارنیا تصریح کرد: در هفته ملی مهارت بازدید از تجهیزات و امکانات و کارگاه‌های مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برای عموم آزاد بوده و علاقمندان می‌توانند در همین بازدید نسبت به ثبت‌نام حرفه مورد علاقه خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: چاپ تراکت‌های تبلیغاتی همراه با شعارهای ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و توزیع در سطح واحدهای آموزشی، صنفی و اماکن عمومی، برگزاری سمینار با موضوع اهمیت و جایگاه آموزش‌های مهارتی در اشتغال پایدار،  تجلیل از مدیران نمونه، مربیان، روسای نمونه مراکز آموزشی، پیشکسوتان، نخبگان و حامیان آموزش‌های مهارتی، برگزاری مسابقات ورزشی و برپایی نمایشگاه و گذرهای مهارت در مراکز فنی و حرفه‌ای از دیگر برنامه‌های این هفته است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم دیدار مسئولان فنی و حرفه‌ای با خانواده‌های شهدای فنی و حرفه‌ای، ایثارگران و جانبازان دوران هشت سال دفاع مقدس را از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد و گفت: طی این هفته مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا توسط مدیرکل و روسای ادارات و مراکز آموزشی تابعه برگزار می‌شود.

عطارنیا بیان کرد: هفته ملی مهارت با هدف ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه، تشویق جوانان به سمت فراگیری مهارت‌ها، ارتقای منزلت و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و اطلاع‌رسانی هرچه بیشتر این آموزش‌ها در سطوح مختلف جامعه است.

وی یادآور شد: هفته مهارت با عناوین آموزش فنی و حرفه‌ای، مردم، امام، رهبری و شهدا، آموزش فنی و حرفه‌ای، مربی، نخبگان مهارتی، اشتغال پایدار، آموزش فنی و حرفه‌ای، زنان، مهارت و تدبیر، تعالی سبک زندگی، کارآفرینی و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، آموزش فنی و حرفه‌ای، توسعه بخش خصوصی، اقتدار ملی، توسعه پایدار، آموزش فنی و حرفه‌ای، دانشگاه، صنعت، افزایش توان ملی و آموزش فنی و حرفه‌ای، عدالت آموزشی، امید و مهارت، افق چشم انداز 1404 از سوم مرداد ماه آغاز و تا تا نهم مردادماه ادامه می‌یابد.

// فارس

آدرس کوتاه :