جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

احداث منوریل قم بعد از میدان مطهری مصوبه شورای شهر ندارد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

احداث منوریل قم بعد از میدان مطهری مصوبه شورای شهر ندارد


عضو شورای شهر قم گفت: ساخت‌و سازهایی که در منوریل پس از میدان مطهری انجام شده خارج از مصوبات شورای شهر است.

در جلسه شورا مطرح شد؛

وحید شایسته‌نیک صبح یکشنبه در جلسه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به مطرح شدن لایحه‌ای درباره فروش واحدهای تجاری‌ مجتمع ناشران برای کمک به منوریل اظهار داشت: طبق گزارشی که آقای دلبری شهردار سابق قم در جلسه شورای سازمان قطار شهری داد، شهرداری قم سهم خود برای تأمین منابع منوریل را داده است و ما تعهدی در این زمینه نداریم.  

وی ادامه داد: در ضمن قرار بود منوریل فقط تا میدان مطهری احداث شود و هر چه بعد از آن دارند کار می‌کنند خارج از مصوبات شورا است و نباید در ازای آن پولی بپردازیم.

پل‌های جمهوری و ساختمان شهرداری دو طرح دیگری بودند که برای پیشبرد آن با استفاده از محل فروش تجاری‌های مجتمع ناشران در این لایحه برنامه‌ریزی شده بود.

اعضای شورای شهر منوریل را از این لایحه حذف کرده و به فروش تجاری‌های مجتمع ناشران برای پل‌های جمهوری و ساختمان شهرداری رأی دادند.

لایحه دیگری که در جلسه امروز شورای شهر مطرح شد، به استفاده از فاینانس برای مترو قم مربوط می‌شد.

صورت جلسه‌ای با قرار گاه تنظیم شده که مورد بررسی کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر قرار گرفته است.

ناصر رعیت‌پور عضو این کمیسیون با اشاره به بررسی این لایحه اظهار داشت: کلیدی ترین بندی که در این لایحه داریم مسئله تجدید قرارداد است که شورا این را تصویب کرد که قیمت اجرای پروژه صرفا بر اساس بخشنامه‌های معاونت راهبردی ریاست جمهوری تعیین شود.

این لایحه هم از سوی اعضای شورای شهر تصویب شد. موضوع دیگری که در جلسه یکشنبه مورد تصویب قرار گرفت، دریافت ۱۵ درصد کمیسیون از تاکسی‌هایی است که دربستی کار می‌کنند. این کار به عنوان یک امتیاز برای شرکت‌های تاکسیرانی فعال در قم برنامه‌ریزی شده است.

در ادامه جلسه لایحه عدم دریافت ارزش افزوده از املاک بلوار پیامبر اعظم(ص) که در کمیسیون برنامه و بودجه به اتفاق آرا تصویب شده بود و در جلسه رسمی هم رأی آورد.

آدرس کوتاه :