رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۸

احداث همزمان 3 بوستان در رینگ مسجد مقدس جمکران - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


شهردار منطقه 5 قم گفت: در راستای افزایش سرانه فضای سبز، امکانات رفاهی و ورزشی و ایجاد چشم‌انداز زیبا برای شهروندان و زائران، سه بوستان در رینگ مسجد مقدس جمکران احداث خواهد شد.

شهردار منطقه 5 قم خبر داد

 

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، احمد ترکمن اظهار کرد: برای افزایش سرانه فضای سبز، امکانات رفاهی و ورزشی و ایجاد چشم‌انداز زیبا و اجرای شبکه معابر برای شهروندان و زائران مسجد مقدس جمکران، اقدام به احداث سه بوستان در مقابل درب سه به متراژ بیش از 4 هزار و 200 مترمربع، مقابل درب چهار به متراژ بیش از 3 هزار و 800 مترمربع و جنب ناحیه یک بیش از هزار و 200 مترمربع شده است.

وی افزود: این سه بوستان دارای کمپلکس بازی، ست تندرستی، زمین بازی، آبنما، سرویس بهداشتی و مبلمان شهری است و موجب ایجاد محیطی مطلوب و سالم برای آرامش و آسایش زائران و شهروندان خواهد شد.

شهردار منطقه 5 بیان کرد: این بوستان‌ها در منطقه کمتر برخوردار احداث شده است تا موجب ایجاد محیطی مطلوب برای زائران و ساکنان منطقه جمکران شود.

ترکمن بوستان‌های رینگ مسجد را مکمل نشاط و شادابی روحیه زائرین و شهروندان دانست و ادامه داد: طراحی و ایجاد فضای سبز، بخشی از چهره شهر را می‌سازد و یکی از نیازهای ضروری و پدیده‌های مطلوب زندگی شهرنشینی محسوب می‌شود.

وی یادآور شد:‌ بوستان‌های عمومی تاثیر بسزایی در آب و هوای شهرها می‌گذارد و کمک زیادی به حفظ بهداشت محیط و سلامتی افراد می‌کند، در بوستان‌های عمومی سعی بر آن است که وسائل سرگرمی و رفاهی با استانداردسازی شبکه‌های روشنایی و محوطه بازی کودکان برای سنین مختلف وجود داشته باشد. / فارس

آدرس کوتاه :