رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

احداث کمپینگ‌های زائران در قم نیازمند تعامل اداره اوقاف است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت: احداث کمپینگ‌های زائران در قم نیازمند تعامل متقابل اداره‌کل اوقاف و امور خیریه این استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی قم:

 به نقل از اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، عیسی رضایی در جلسه با حضور مدیرکل این نهاد با اشاره به اینکه ساخت سه کمپینگ از اعتبارات مصوبات سفر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به قم اختصاص یافت، گفت: زمین دو کمپینگ برای اداره‌کل اوقاف قم است که با تعامل این اداره شاهد پیشرفت ساخت این مجموعه‌ها خواهیم بود.

 

وی افزود: یکی از این دو کمپینگ در بقعه امامزاده شاه جمال است که تکمیل این کمپینگ می‌تواند در ساماندهی زائران عراقی نقش مهمی ایفا کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم ادامه داد: یکی دیگر از این سه کمپینگ مربوط به شهرداری در بوستان فدک بوده که با تعامل شهرداری برای پذیرایی از زائران آماده شده است.

وی با بیان اینکه روزانه حدود 40 دستگاه اتوبوس وارد استان قم می‌شود، گفت: این دستگاه‌ها زائران عراقی را به این استان هدایت می‌کند ضمن اینکه برخی از زائران عراقی توسط وسایل نقلیه شخصی یا از طریق قطار وارد استان می‌شوند.

رضایی افزود: از این رو نیازمند همکاری نهادهای مختلف در ساماندهی و طراحی برنامه جامع در پذیرایی و اسکان زائران عراقی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا طرح ساماندهی زائران عراقی در پایانه مسافربری استان قم در حال اجراست تا زائران از همان ابتدا بتوانند به سمت اسکان‌های مجاز مسافری هدایت شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با بیان اینکه این اداره‌کل، مرمت بقاع امامزادگان که قدمت تاریخی دارند را بر عهده گرفته است، گفت: مرمت این آثار توسط معاونت میراث فرهنگی در امامزادگان در حال اجراست.

وی افزود: کاشی‌سازی که هنر دستی هنرمندان قمی است در بقاع این امامزادگان و بسیاری از مساجد در حال استفاده است ضمن اینکه کاشی‌های ساخته شده توسط این هنرمندان در حرم‌های امامان معصوم (ع) از جمله امام حسین و حضرت علی (ع) مورد استفاده قرار گرفته است.

رضایی ادامه داد: باید از ظرفیت بقاع امامزادگان استان قم در معرفی صنایع دستی هنرمندان با برپایی نمایشگاه و بازارچه‌ها، توسعه گردشگری مذهبی و زیارتی بهره‌مند شد. / فارس


آدرس کوتاه :