جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

احداث 200 هکتار کمربند سبز برای قم تا پایان سال جاری - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

احداث 200 هکتار کمربند سبز برای قم تا پایان سال جاری


مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از احداث 200 هکتار کمربند سبز برای قم تا پایان سال جاری در قم خبر داد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خبر داد

 

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، پیام جوادیان با بیان اینکه مساحت کل فضای سبز هزار و 850 هکتار است گفت: از این رقم یک هزارو 400 هکتار مربوط به کمربند سبز است و مابقی به صورت پارک‌ها، بوستان‌ها و باغچه‌های طولی هستند.

وی با بیان اینکه میزان سرانه مطلوب فضای سبز 17.5 متر است خاطرنشان کرد: سرانه فضای سبز شهری برای هر نفر 4.2 بوده و سرانه تفرجگاهی تنها 2.4 است که این آمار در مقایسه با استانداردهای جهانی بسیار پایین است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ادامه داد: یکی از برنامه‌ها توسعه پارک‌ها و بوستان‌ها است، در پایان سال 94 حدود 140 هزار متر مربع بوستان و پارک شهری داریم که یک سوم بودجه آن از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری و مابقی آورده شهرداری است.

وی عنوان کرد: 170 میلیارد ریال صرف پارک سازی عرصه‌ها شده و تا پایان سال حدود 200 هکتار کمربند سبز خواهیم داشت که بازدارنده ورود انواع آلاینده‌ها است و در این راستا عرصه‌ها شناسایی شده و با مساعد شدن هوا از 15 بهمن عملیات توسعه شروع می‌شود.

جوادیان اظهار کرد: در کنار این کارهای توسعه‌ای، توسعه حجمی نیز مورد توجه قرار داشته و بحث واکاری بسیار مهم است و با توجه به اینکه جاهای خالی وجود دارد برنامه ساماندهی اجرا شده و 210 هزار اصله درخت چند ساله در سطح شهر خواهیم کاشت. / فارس

آدرس کوتاه :