جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

احیاء معادن و فرآوری مواد معدنی به اقتصاد کشور کمک می کند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

احیاء معادن و فرآوری مواد معدنی به اقتصاد کشور کمک می کند


نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: احیاء معادن، تولید و فرآوری مواد معدنی خام به اقتصاد کشور کمک می کند.

امیرآبادی عنوان کرد؛

احمد امیرآبادی فراهانی در دیدار با رییس و معاونین این سازمان بر حفظ و صیانت از معادن و فرآوری مواد معدنی تاکید کرد.

وی در ادامه گفت: متاسفانه با وجود تولید کالای ایرانی، واردات همان جنس صورت می پذیرد که این امر به تولید ملی ضربه زده و مقایر با اقتصاد مقاومتی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، هماهنگی و همدلی بین مسوولان سازمان ها و ادارات مرتبط با سازمان صنعت استان را بهترین کمک به وضع موجود و مشکلات پیش آمده عنوان کرد تا مشکل واحدهای صنعتی رفع شود.

امیرآبادی همچنین از ورود اصناف به دنیای سیاست ابراز ناراحتی کرد و گفت: اصناف و اتحادیه ها باید به کار در بازار و ایجاد رونق در بازار بپردازند و نباید اجازه دهیم که از موقعیت شغلی در راستای اهداف سیاسی استفاده کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نیز در این دیدار گفت: در سال 93 از 415 واحد صنعتی غیر فعال 115 واحد احیاء شد و شروع به فعالیت کرد.

احمد ذاکری همچنین از عملیات ژئوفیزیک هوایی در استان قم خبر داد و افزود: عملیات هوایی با بالگرد توسط سازمان زمین شناسی در استان شروع شده است که در این هفته به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر همدلی و همزبانی مردم و دولت، مقرر شده یکشنبه ها همراه با مسوولان استانی به بازدید از واحد های صنعتی غیر فعال رفته و با برقراری جلسات مشترک بین مسوولان سازمان های مرتبط مشکل این واحد ها برطرف شود و شروع به کار کند.

ذاکری گفت: بیشتر مشکلات در حوزه صنعت ومعدن را می توان با نشست هایی با مسوولان سازمان ها و ادارت مرتبطی مانند دارایی، بهداشت، منابع طبیعی، استانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرکهای صنعتی حل کرده و باعث رونق در این حوزه ها شد.

وی افزود: بانک ها و همه اداره های مرتبط با واحدهای صنعتی و معدنی باید نگاه ویژه و خاصی داشته باشند تا در حل مشکلات و افزایش تولید گامی بزرگ و رو به جلو بردارند.

آدرس کوتاه :