جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

احیای شب های قدر از شبکه های ملی و استانی صدا و سیما - صفحه اصلی

 

 

احیای شب های قدر از شبکه های ملی و استانی صدا و سیما

احیای شب های قدر از شبکه های ملی و استانی صدا و سیما


                                                    

ه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز قم، ویژه برنامه های حرم مطهر و مسجد مقدس جمکرانمعاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها و مسجد مقدس جمکران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، ویژه برنامه های شب های قدر این دو مکان مقدس را تشریح کردند.

 معاون فرهنگی حرم مطهر گفت: مراسم احیاء شب نوزدهم از ساعت 23 امشب با دعا خوانی حاج میثم مطیعی و سخنرانی حجت الاسلام رفیعی از شبکه استانی نور و شبکه دو پخش خواهد شد.

حجت الاسلام آمره افزود: احیای مراسم شب های قدر 21 و 23ماه مبارک رمضان را با قرائت خوانی جوشن کبیر مداحان حاج عباس حیدرزاده و حاج مهدی سماواتی برنامه‌ریزی شده و تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و آیت الله سعیدی و حجت الاسلام میرباقری از سخنرانان این دو شب خواهند بود.

وی تصریح کرد: ویژه‌برنامه‌ مناجات خوانی این آستان در دهه سوم ماه مبارک با مداحی حاج مهدی رسولی و حاج مهدی سماواتی و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین میرباقری از شبکه سه پخش خواهد شد.
معاون فرهنگی مسجدویژه برنامه های حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران مقدس جمکران هم گفت: مراسم شب قدر امشب (شب نوزدهم ماه مبارک رمضان) از ساعت 12 شروع خواهد شد که تا یک وسی دقیقه بامداد دعای جوشن کبیر قرائت خواهد شد سپس مراسم عزاداری توسط حاج عباس حیدرزاده اجرا خواهد شد و از ساعت یک و سی دقیقه تا دو و سی دقیقه برنامه سخنرانی و مراسم مخصوص شب قدر توسط حجت الاسلام و المسلمین فرحزاد اجرا خواهد که بصورت زنده از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

حجت الاسلام حسین آبادی افزود: شب بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان نیز در همین زمان به ترتیب مدیحه سرایی ذاکرین اهلبیت آقایان حسینی نژاد و غلامرضا زاده و مراسم  احیا و قرآن به سر توسط حجج اسلام والملسمن میرباقری و مومنی اجرا خواهد شد. 

وی در پاسخ به این سوال که امسال نحوه برگزاری مراسم لیالی قدر در مسجد مقدس جمکران چگونه خواهد بود و آیا درب های این مسجد باز خواهد شد یا خیر گفت: روز گذشته بیانیه ای توسط تولیت مسجد مقدس جمکران صادر شد مبنی بر آمادگی این آستان برای پذیرایی از مردم با رعیت پروتکل های بهداشتی و در این خصوص مطیع قوانین و تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و بر اساس دستور و ابلاغ این ستاد عمل میکنیم.

وی ادامه داد: اگر حضور مردم در مسجد مقدس جمکران توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا بلامانع اعلام شود تیم های پزشکی در درب های ورودی مسجد مستقر خواهند شد و با نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مراسم شبهای قدر را برگزار خواهیم کرد.

سال تولید:
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.