رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

اختصاص 22 درصد سفرهای درون شهری به اتوبوسرانی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از برنامه‌ریزی برای ترغیب شهروندان به استفاده از حمل و نقل عمومی و اختصاص 22 درصد سفرهای درون شهری به اتوبوسرانی، خبر داد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم مطرح کرد

 به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سعید امراللهی با اشاره به اهمیت استفاده از وسیله نقلیه عمومی گفت: در خصوص بحث رفتار اجتماعی و ترافیکی همشهریان باید به نوعی آنها را ترغیب و تشویق کنیم تا از حمل و نقل عمومی که می‌تواند در مشکلات شهری از جمله ترافیک بسیار تأثیرگذار باشد، استفاده کنند.

مدیر‌عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به راهکار برای تشویق بیشتر مردم برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی خاطرنشان کرد: در این میان ایجاد یک شبکه پویا که بتواند خواسته‌های همشهریان و انواع تقاضای سفر را پاسخگو باشد ضروری بوده و تکمیل ناوگان و نظم و انضباط سرویس‌دهی در شبکه حمل و نقلی از جمله مواردی است که گرایش به استفاده از سیستم را تشدید می‌کند.

وی به دیگر روش‌ها برای جذب مسافر اشاره کرد و گفت: مطلوبیت شبکه حمل و نقل و کیفیت آن و همچنین در کنار آن سرعت تردد و یا جابه‌جایی شبکه از جمله موارد دیگری بوده که در جذب میزان سفر و افزایش حمل و نقل موثر است.

امراللهی فرهنگسازی را امری مهم در این زمینه برشمرد و افزود: در کنار همه این‌ها فرهنگسازی که مقوله‌ای بسیار مهم و پیچیده و نیاز به تلاش وافری از سوی نهاد‌های مربوطه بوده نیز از جایگاه ویژه‌ای برخودار است.

مدیر‌عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم فرهنگ‌سازی برای استفاده از حمل و نقل عمومی را وظیفه تمام نهاد‌ها دانست و ابراز کرد: تمام نهاد‌های عمومی، دولتی و حتی خصوصی که به نوعی با شبکه معابر و مباحث ترافیک در ارتباط و درگیر هستند باید گام بردارند و به اطلاع‌رسانی و فرهنگسازی بپردازند و صدا‌وسیما می‌تواند کمک موثری در این خصوص داشته و به اطلاع رسانی بپردازد.

وی هر نهاد را تکه‌ای از این پازل مهم دانست و بیان کرد: نهاد‌های دیگر به خصوص نهاد‌های نظارتی مانند پلیس راهور نیز می‌تواند نقش مهمی داشته باشند که در صورت تکمیل، این پازل نتیجه مطلوبی خواهد داشت.

امراللهی با اشاره به اینکه ناوگان اتوبوسرانی 22 درصد سهم سفر‌های درون شهری را دارد، تصریح کرد: از آن‌جایی که در قم قطار شهری وجود ندارد بخشی از وظیفه آن بر دوش ناوگان اتوبوسرانی است و 22 درصد سفر‌های درون شهری را عهده‌دار هستیم و تلاش می‌کنیم تا رضایت مسافران را جلب کنیم تا رغبت بیشتری برای استفاده از وسایط نقلیه عمومی داشته باشند و این فرهنگ بین آنها نهادینه شود.

وی خواستار همکاری مردم برای ارائه خدمات بهتر و مناسب‌تر شد و گفت: اگر مردم از حمل و نقل عمومی استفاده کنند قطعاً همکاران ما نیز انگیزه بیشتری برای ارائه خدمات خواهند داشت./ فارس

آدرس کوتاه :