حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۶ مهر ۱۳۹۷

اخرین کنگره شهدای روحانی در ابتدای دهه بصیرت در قم برگزار میشود - نمایش محتوای گفتگوی خبری

 

 حجت الاسلام ذوالنوری دبیر کنگره شهدای روحانی کشور با اشاره به اینکه کنگره های شهدای روحانی در سراسر کشور برگزار گردیده است عنوان کرد: اخرین کنگره شهدای روحانی در ابتدای دهه بصیرت در قم برگزار میشود و در سال 97 کنگره سراسری شهدای روحانی کشور را برگزار خواهیم کرد.
حجت الاسلام ذوالنوری دبیر کنگره شهدای روحانی کشور در گفتگوی خبری با اشاره به اینکه کنگره های شهدای روحانی در سراسر کشور برگزار گردیده است عنوان کرد: اخرین کنگره شهدای روحانی در ابتدای دهه بصیرت در قم برگزار میشود و در سال 97 کنگره  سراسری شهدای روحانی کشور را برگزار خواهیم کرد.
ذوالنوری  بیشترین حضور طلاب را در دفاع مقدس در عملیات های کربلای 4 و 5 ، عملیات بدر و عملیات مرصاد در ایام پایانی جنگ اعلام کرد و گفت: در کشور 5600 جانباز طلبه و 400 روحانی آزاده شناسایی شده اند .
وی افزود: از مجموع 4300شهید روحانی در کشور، هزار روحانی از قم در جبهه ها به شهادت رسیده اند. 
دبیر کنگره شهدای روحانی کشور حضور تاثیر گذار روحانیت در جبهه را تحت 9 محور اساسی تشریح کرد : محور اول نقش ویژه امام امت و ولی فقیه ، محور دوم نقش تبلیغی و اعزام نیروها از شهرها ، محور سوم نقش مسئولیتی ، محور چهارم واحد پشتیبانی رزمی ، محور پنجم فرماندهی در سطوح مختلف، محور ششم  تخصص های نظامی و جنگی، محور هفتم فعالیت های تبلغاتی ، محور هشتم نقش رزمی در خطوط مقدم و محور نهم نقش توامان تبلیغی و رزمی روحانیت بوده است.
ذوالنوری با بیان نقش ویژه روحانیت در مبارزه با دشمن گفت: رو حانیت باید سعی کند فرزند زمان خود باشد و شیوه خود را برای مبارزه با دشمن به روز کند.
وی با اشاره به اینکه مسیر هدایت باید در مقابل مسیر گمراهی قرار بگیرد و نیازهای روز جامعه توسط روحانیت شناخته شود  گفت:  امروزه طلاب به زبانهای مختلف  و در سطوح مختلف فعالیت میکنند و در فضای مجازی نیز در ابعاد مختلف با دشمن مقابله میکنند.

آدرس کوتاه :