جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

آذرخش - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

آذرخش

آذرخش


Loading the player...

آذرخش

 

لشکر 17علي ابن ابيطالب در جبهه خود را آماده مي کند براي انجام عمليات والفجر 8 آماده مي شود. خانواده جواد دل آذر به او اصرار دارند که به مرخصي بيايد تا بساط ازدواج را فراهم کنند.به واسطه شهادت بی سیم چی قبلی، بی سیم چی جدید به گردان اعزام می شود.

ناصر بی سیم چی جدید است. ناصر با دیدن جواد دل آذر فرمانده گردان احساس می کند قبلا او را در جایی دیده، ناصر قضیه را با او در میان می گذارد.

جواد اظهار بی اطلاعی می کند و عقیده دارد شاید وی اشتباه می کند.

از آن به بعد است که تا انتهای داستان فکر ناصر درگیر شناختن جواد میشود.

جواد برمي گردد و به خواسته مادر تن مي دهد، اما به شرط اينکه بعد از بازگشت از عمليات ازدواج کند، او به حرم حضرت معصومه (س) میرود و از بی بی می خواهد تکلیف او در جنگ را در همین عملیات آخر مشخص کند...

جواد به جبهه برمي گردد با بررسی اوضاع ،احتمال می دهد که عملیات در یکی از همین شبها انجام می گیرد. آن شب جواد از بچه ها می خواهد که با کفش بخوابند ، طبق پیش بینی جواد عملیات همان شب اتفاق می افتد او عمليات را فرماندهي مي کند.

جواد دستور داده بود روی زمین چاله هایی بکنند و رزمنده ها با قرار گرفتن در آن چاله ها با دشمن مبارزه کنند.

چاله ها به خاطر باران و آلودگی زمین مملو از مواد اسیدی شده بود به گونه ای که توقف در آن به سختی امکان پذیر بود.خود جواد ساعتها در یکی از همان چاله ها ی آلوده مستقر بود تا با آرامش کامل خاطر عملیات را فرماندهی نماید.

مدیریت بالای جواد همگان بخصوص دشمن را حیرت زده کرده بود.

غروب شده وبچه ها مشغول پاکسازی منطقه بودند. جواد جهت به جا آوردن نماز مغرب وعشا پشت خاکریزی می رود ناصر همچنان در این فکر است که جواد را کجا دیده است؟ در همین حین خمپاره ای درست مقابل جواد به زمین می خورد و جواد در خون خود می غلطد.ناصر که فاصله زیادی با جواد ندارد خودش را به او می رساند اما جواد به فیض شهادت نائل آمده است ناصر با دیدن کف دست جواد تازه او را می شناسد.

جواد همان کسی بوده که در تظاهرات و درگیری های سال 57 در خیابان چهارمردان قم فرماندهی مردم را برعهده داشته و  با دور ساختن سه راهی در حال انفجار با سوختن دستش، جان ناصر نوجوان را نجات داده بود

ناصر سر خود را برسینه شکافته جواد گذاشت و با تمام وجود گریست....

آذرخش به موضوعات و محورهاي دين (حضور خدا در همه عرصه هاي زندگي- حجاب و عفاف) اميد(اعتمادسازي-خودباوري فردي و اجتماعي)آگاهي( شناخت و تحليل مسايل انقلاب - جنگ نرم )اخلاق(قناعت و ساده زيستي ) توجه دارد.

 

 

عوامل اين برنامه:

تهيه کننده و کارگردان: محسن صباغ زاده

نويسنده: الهه حيدري

بازيگران: امير حسين هنرمند، الهام رسولي، مهدي رکني، محمد هدايتي، علي فرحناک

صدابردار: الهه حيدري

گوينده: شاهين احمديان

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.