جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

ارتباطات بین‌المللی زمینه‌ساز همدلی و خنثی‌کننده اختلاف افکنی است‌ - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ارتباطات بین‌المللی زمینه‌ساز همدلی و خنثی‌کننده اختلاف افکنی است‌


مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: امروز دشمنان در فضاهای مجازی، نوعی دین گریزی و اختلاف افکنی بین امت اسلامی را ترویج و تبلیغ می‌کنند و ما نیز باید در شرایط حساس کنونی، دِین خود را نسبت به اسلام و امت اسلامی ادا کنیم.

بوش

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار با احمد مبلغی رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: دشمنان اسلام با تبلیغات منفی به ناحق فضای نامناسبی از ما در اذهان مردم ایجاد کرده‌اند و ما با ارتباطات منطقی خود این فضا را بشکنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور ایجاد ارتباط بین‌العلمایی در جهان اسلام را زمینه‌ساز خنثی شدن توطئه دشمنان و ناکارآمدی آنان ذکر کرد و افزود: به هر اندازه که ارتباط علمای شیعه و سنی و شخصیت‌های تاثیرگذار در دنیای اسلام بیشتر باشد دشمنان ناکام‌تر و اعتلای اسلام بیشتر خواهد بود.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: ارتباطات ما در سطوح مختلف علمی و حوزوی زمینه ساز همدلی و تبادل اندیشه خواهد شد و در سایه آن، دیگر دشمنان چیزی برای عرضه واختلاف افکنی ندارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه هدف اصلی ما باید اعتلای دین اسلام و عزت مسلمانان باشد، گفت: امت اسلامی باید در شرایطی قرار گیرد که آن‌گونه که مناسب است ارزش‌های دینی و اسلامی را به نسل جوان معرفی و از فضایی که توسط شبکه‌های مجازی ایجاد شده، جلوگیری کنند.

استاد حوزه علمیه قم ‌با اشاره به اینکه کنفرانس بین المللی اخلاق و قانون به سمت طرح مباحث جدید و مستحدث به پیش رفت، از برگزاری چنین کنفرانسی تقدیر کرد و گفت: نگاه علمی به مباحث دینی و جدید بسیار پرمشتری است و با این ادبیات با دنیا حرف زدن بسیار تاثیرگذار است.

آیت‌الله حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: امروز فضای مناسبی در عرصه بین المللی برای فعالیت و حضور حوزه علمیه ایجاد شده و باید از این فضا و ظرفیت پیش رو، نهایت استفاده را ببریم.

وی گفت: حوزه علمیه باید برای خود یک دیپلماسی علمی و حوزوی تعریف کرده و ارتباطات خود را با دنیا گسترده کند.

آدرس کوتاه :