جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

ارتقای عقلانیت جامعه رسالت مشترک رسانه‌ها و نهادهای فرهنگی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ارتقای عقلانیت جامعه رسالت مشترک رسانه‌ها و نهادهای فرهنگی است


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم ارتقای عقلانیت مردم و جامعه را رسالت مشترک رسانه‌های جمعی و نهادهای فرهنگی دانست.

اسکندری

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری با اشاره به فرارسیدن سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان بنیانگذار انقلاب اسلامی در سال ۶۰، تبیین و ترویج مبانی فکری انقلاب اسلامی و ساماندهی امر تبلیغ دین را مهمترین وظیفه این سازمان برشمرد.

وی به نامگذاری سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی توسط مقام معظم رهبری اشاره و اظهار کرد: امسال همدلی و همزبانی بین دولت و ملت یکی از شاخص‌های اصلی فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی  خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: عده‌ای عملا در مسیر خلاف همدلی و همزبانی حرکت می‌کنند، ولی مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی بر همدلی و همزبانی پافشاری می‌کند.

حجت‌الاسلام اسکندری با انتقاد از برخی حرکت‌ها و موضع گیری‌هایی که بر مدار عقلانیت نیست، افراط و تفریط را نتیجه این انحراف دانست و افزود: ارتقای عقلانیت افراد و جامعه یکی از مهم ترین وظایف دستگاه‌های فرهنگی و مجموعه‌های رسانه‌ای است.

صدور مجوز اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قم

وی در بخش دیگری از سخنان خود از صدور مجوز تأسیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قم و استقرار روحانی مستقر در نقاط محروم و حاشیه شهر خبر داد و گفت: توجه به موضوع محوری در فعالیت‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم مورد تأکید است؛ به عنوان مثال امسال بحث کسب و کار حلال و مباحث محرم و نامحرم به عنوان موضوعات محوری انتخاب شد.

به گفته مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم بخشی از فعالیت‌های مبلغان دینی در ماه مبارک رمضان به این دو موضوع اختصاص دارد.

حجت‌الاسلام اسکندری رونق بخشی به تفسیر قرآن کریم در مساجد را یکی از برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برشمرد که از حدود دو سال پیش آغاز شده و امسال در ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

وی آموزش مبلغان متخصص و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای هزاران نفر از قشرهای تأثیرگذار را از دیگر فعالیت‌های این اداره کل برشمرد.

لزوم توسعه اطلاع رسانی دینی

حجت‌الاسلام اسکندری در بخش دیگری از سخنان خود توسعه اطلاع رسانی دینی را ضروری دانست.

آدرس کوتاه :