رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

ارزش های دفاع مقدس باید در اختیار نسل جوان قرار گیرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


استاندار قم گفت: ارزش های دفاع مقدس باید با رعایت بی طرفی و پرهیز از علایق شخصی به نسل جدید انتقال داده شود.

استاندار قم

 سید مهدی صادقی روز سه شنبه در جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در سالن جواد الائمه (ع) استانداری قم، با تاکید بر آشنایی بیش از پیش نسل جوان با دوران دفاع مقدس و همچنین فداکاری ها، ایثارگری ها و از خود گذشتگی های آن دوران،اظهار داشت: ما باید در خصوص انتقال این ارزش ها به نسل جدید که آن دوران را به هیچ وجه ندیده و تجربه نکرده اند، امانتداری خوبی داشته باشیم.
وی تاکید کرد: نباید تمایلات، علاقه مندی ها و خواسته ها سبب شود تا کسانی که در دفاع مقدس حضور داشتند، و در حال حاضر یا به شهادت رسیده و یا شهدای شاهد ما محسوب می شوند نادیده گرفته شوند و هیچ اسمی از آنها برده نشود.
وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده برای هفته دفاع مقدس، تصریح کرد: اگر برنامه های هفته دفاع مقدس به همگرایی کمک کند آن وقت کار درستی انجام شده، لذا این امر محقق نمی شود، مگر اینکه بتوانیم آن را در عمل با استفاده از روش رفتاری و کارکردی خود تقویت کنیم.
صادقی همچنین با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با دهه ولایت، تصریح کرد: بدون شک این تقارن فرصت معنوی و فرهنگی خوبی برای گام بر داشتن در مسیر وحدت و همدلی محسوب می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قم به عنوان آغاز کننده انقلابی که احیاگر ارزش های اسلامی و اشاعه دهنده آن در جامعه محسوب می شود،اهمیت زیادی دارد، تصریح کرد: به اذعان بسیاری از بزرگان کشور و نظام استان قم در ابعاد گوناگون از جمله زیر بناهای فکری، اعتقادی، فرهنگی و انقلابی یک استان ویژه به شمار می رود.
وی با بیان اینکه قم ظرفیت خوبی برای پایه گذاری یک فرهنگ غنی اسلامی در جهان دارد، افزود: بدون شک همه مسوولان و دست اندرکاران این استان رسالت سنگینی را در ایبن زمینه بر عهده دارند، چرا که تاکنون هر حرکتی که از قم بر خاسته اثر گذاری تاریخی داشته، لذا تداوم آن نیز همین وضعیت را دارد.
استاندار قم با اشاره به نقش حساس و متفاوت مردم قم در هشت سال جنگ تحمیلی، تصریح کرد: در حالی در آن دوران سایر استان های کشور تنها از یک ستاد پشتیبانی بر خوردار بودند، قم دارای 3 ستاد پشتیبانی بود، و مردم قم با تقدیم حدود 6 هزار شهید به نسبت جمعیت بیشترین سهم را از شهدای جنگ تحمیلی به خود اختصاص دادند.

آدرس کوتاه :