رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

آریاگرانول قم نایب قهرمان لیگ برتر تنیس آینده‌سازان کشور شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


تیم تنیس آریاگرانول قم با کسب مقام دوم و عنوان نایب قهرمانی به کار خود در پیکارها لیگ برتر تنیس آینده‌سازان باشگاه‌های کشور پایان داد.

با واگذاری نتیجه برابر نماینده تهران

 یک‌بار دیگر موفقیت‌ها و روند رو به رشد تنیس قم در سطح اول مسابقات باشگاهی تنیس کشور ادامه پیدا کرد و تنیس‌بازان مستعد و آینده‌دار قم با شایستگی بر سکوی دوم و عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر تنیس آینده‌سازان کشور ایستادند.

در سال‌های اخیر به دلیل توجه ویژه‌ای که از سوی هیئت تنیس استان قم و مربیان زحمت‌کش و پرتلاش این هیئت به نخبه‌های رده‌های سنی پایه شده است، تنیس قم به خوبی رشد کرده و توانسته جایگاه بسیار خوبی برای خود در سطح اول تنیس کشور به دست بیاورد.

امسال چهار تیم به نام‌های ویونا اسپرت، صنایع‌سنگ صالح کارگر، مجتمع خاتم‌الانبیاء و آریاگرانول به نمایندگی از هیئت تنیس استان قم و با ترکیبی از استعدادهای ناب این رشته ورزشی در بالاترین سطح رقابت‌های باشگاهی رده سنی نوجوانان یعنی لیگ آینده‌سازان به میدان رفتند.

بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون تنیس حدود یک ماه قبل دیدارهای دور رفت از فصل جاری مسابقات لیگ برتر تنیس آینده‌سازان باشگاه‌های کشور برگزار شد و در یک هفته اخیر نیز چهار نماینده قم در دور برگشت به مصاف حریفان خود رفته‌اند.

دیدارهای دور برگشت از فصل جاری مسابقات لیگ برتر تنیس پسران باشگاه‌های کشور با عنوان لیگ آینده‌سازان در حضور مربی کروات تیم ملی و یکی از چهره‌های سرشناس این رشته یعنی تونی‌اندروئیچ در تهران برگزار شد و سرانجام باشگاه آپت تهران به مقام قهرمانی دست یافت و آریاگرانول قم دوم شد.

باشگاه تنیس آپت تهران در حالی موفق به کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی فصل جاری رقابت‌های لیگ آینده‌سازان تنیس باشگاه‌های کشور شد که دیدار فینال را برابر نماینده تنیس قم یعنی تیم آریاگرانول برگزار کرد و با برتری میدان را ترک کرد.

طبق برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون تنیس، دیدارهای دور برگشت مسابقات تنیس لیگ آینده‌سازان باشگاه‌های کشور در رده سنی زیر 14 سال با عنوان جام شهید فهمیده به میزبانی زمین‌های تنیس مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

بعد از انجام بازی‌های مختلف سرانجام تیم‌های تنیس باشگاه آپت تهران و آریاگرانول قم به دیدار نهایی رسیدند و تنیسورهای دو تیم در تلاش برای کسب عنوان نخست و مقام قهرمانی بازی زیبایی به نمایش گذاشتند اما این نماینده تهران بود که بر سکوی نخست ایستاد.

با آغاز این دیدار تنیسورهای هر دو تیم بازی زیبا و جذابی را در حضور علاقمندان به تنیس، مربی خارجی رده‌های سنی و تونی اندروئیچ تنیسور مطرح کروات برای تصاحب جام برگزار کردند و سرانجام نماینده تهران موفق شد با نتیجه دو بر یک به پیروزی دست یافته و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

در این مسابقات 14 تیم حضور داشتند و در نهایت تیم‌های باشگاه تنیس آپت، آریاگرانول قم، آکادمی آپت، استقلال یک، استقلال دو، امیران ارومیه، استقلال سه، خاتم انبیاء قم، ویونا اسپرت قم، آکادمی تنیس ارومیه، آکادمی تنیس البرز، کارخانجات پودر سنگ صالح کارگر قم، آکادمی تنیس قزوین و پایا چوب آذربایجان شرقی در جایگاه‌های اول تا چهاردهم قرار گرفتند./ فارس

آدرس کوتاه :