رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

آریا گرانول قم به فینال لیگ برتر تنیس نوجوانان کشور صعود کرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آریا گرانول قم به فینال لیگ برتر تنیس نوجوانان کشور صعود کرد


تنیسورهای تیم آریا گرانول قم با عبور از مرحله نیمه‌‌نهایی رقابت‌های لیگ برتر تنیس نوجوانان باشگاه‌های کشور به فینال این مسابقات صعود کردند.

با برتری مقابل آکادمی تنیس ارومیه

بعد از حدود 10 رقابت 12 تیم حاضر در مسابقات فصل جاری لیگ برتر تنیس نوجوانان باشگاه‌های کشور اکنون تیم‌های صعود کننده به دیدار پایانی این بازی‌ها مشخص شده‌اند و تکلیف تیم قهرمان نیز امروز مشخص خواهد شد.

تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها برای به دست آوردن مجوز صعود به مرحله پایانی و کسب جواز راهیابی به مسابقه فینال، بازی‌های جذاب و تماشایی را به نمایش گذاشتند و سرانجام چهار نماینده از استان‌های آذربایجان غربی، قم و تهران راهی مرحله نیمه‌پایانی شدند.

تیم‌های راه یافته به مرحله نیمه نهایی رقابت‌های لیگ برتر آینده‌سازان تنیس باشگاه‌های کشور در حالی مشخص شدند که بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون تنیس این دوره از مسابقات با عنوان جام شهید فهمیده به میزبانی هیئت تنیس استان قزوین برگزار می‌شود.

دیدارهای دور رفت رقابت‌های فصل جاری لیگ آینده‌سازان تنیس پسر باشگاه‌های کشور جام شهید فهمیده در حالی در جریان است که با انجام چهار مسابقه جذاب و تماشایی تکلیف تیم‌های راه یافته به مرحله نیمه نهایی این بازی‌ها مشخص شدند.

این مسابقات در رده‌های سنی زیر 12 و 14 سال برگزار می‌شود و در نخستین دیدار مرحله یک چهارم نهایی، تیم تنیس آپت 3 بر صفر آکادمی تنیس البرز را شکست داد و باشگاه تنیس آپت با همین نتیجه تیم تنیس استقلال (ب) را از پیش‌رو برداشت و به نیمه نهایی صعود کرد.

در دیگر دیدارهای برگزار شده مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های لیگ آینده‌سازان تنیس باشگاه‌های کشور، تیم آکادمی تنیس ارومیه 2 بر یک استقلال یک را مغلوب کرد و تیم تنیس آریا گرانول قم با نتیجه 3 بر صفر خاتم انبیاء را از پیش رو برداشت تا تکلیف تیم‌های راه یافته به مرحله نیمه نهایی بازی‌ها مشخص شود.

بدین‌ترتیب در ادامه این بازی‌ها و در مرحله نیمه‌نهایی تیم آکادمی تنیس آپت با باشگاه تنیس آپت مسابقه داد و برنده آنها به فینال رفت در حالی که در دیگر دیدار این مرحله تیم آریا گرانول قم از سد آکادمی تنیس ارومیه عبور کرد تا به دیدار فینال این بازی‌ها راه یابد.

این در حالی است که سرداوری و داوری این دوره از مسابقات لیگ برتر تنیس آینده‌سازان پسر باشگاه‌های کشور به ترتیب بر عهده مرتضی حسین‌دوست و اکبر سربازی، سعید حیدراولادی، مهرداد قزلباش و حمیدرضا قدس‌الهی بود و این بازی‌ها امروز در قزوین قهرمان دور رفت این فصل خود را خواهد شناخت.

تیم تنیس آینده‌سازان آریا گرانول قم در این دوره از مسابقات با ترکیب نفرات مطرحی همچون سینا یوسف‌زاده، علی سیفی، عرفان مظاهری و علی تکمه‌چین به میدان رفته است در حالی که مربی تیم ملی تنیس یعنی سیدمقتدا خاتمی نیز هدایت این تیم را بر عهده دارد. / فارس

آدرس کوتاه :