جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

آزاداندیشان فریاد مظلومیت مردم یمن را به گوش جهانیان برسانند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آزاداندیشان فریاد مظلومیت مردم یمن را به گوش جهانیان برسانند


جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه ای از آزاداندیشان دنیا خواست که فریاد مظلومیت مردم بی دفاع یمن را به گوش جهانیان برسانند.

در بیانیه ای عنوان شد؛

دراین اطلاعیه آمده است: تداوم حملات وحشیانه آل سعود به مردم بی دفاع یمن و کشتار زنان، کودکان و سالخوردگان و ممانعت از رساندن خدمات امدادی و کمک های اولیه، این کشور را در آستانه فاجعه وسیع انسانی قرار داده است.

اطلاعیه حاکیست: به کارگیری سلاح های کشتار جمعی و ممنوعه علیه این مردم مظلوم و بی گناه، پرده از چهره خونریز این باصطلاح خادمین حرمین شریفین برداشته و مدعیان دفاع از حقوق بشر را با سوال جدی روبرو کرده است که چرا در مقابل این همه جنایات سکوت پیشه کرده اند.

دربخش دیگری ازاین اطلاعیه آمده است: تا کی جهان اسلام باید شاهد جنایاتی از این دست ازسوی مروجان اندیشه افراطی، خشک و بی منطق وهابیت در منطقه باشد، جنایات تکفیری ها در عراق، سوریه و سایر کشورهای منطقه آیا جز با حمایت مستقیم این رژیم و هم پیمانانش به سرکردگی آمریکا صورت می گیرد.

اطلاعیه حاکیست:جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تداوم این جنایات را قاطعانه محکوم می کند و از آزاداندیشان جهان می خواهد با محکوم نمودن اقدامات آل سعود، فریاد مظلومیت مردم بی دفاع یمن را به گوش جهانیان برسانند، در خاتمه مراتب اعتراض خود را به تداوم سکوت مجامع بین المللی و حامیان دفاع از حقوق بشر اعلام داشته و توقف این حملات وحشیانه و مجازات عاملین و آمرین این جنایات جنگی را خواستاریم.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه از 6 فروردین سال جاری حملات گسترده ای علیه فقیرترین کشور عربی منطقه به اجرا گذاشت تا منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انصارالله که امنیت شهرهای یمن را تامین می کردند، جلوگیری کند.

کارشناسان، تجاوز عربستان به یمن و محاصره مردم این کشور را به اقدام رژیم صهیونیستی در قبال ساکنان غزه، تشبیه کرده اند.

ریاض بعد از 27 روز بمباران زیرساخت های یمن و از بین بردن تاسیسات حیاتی این کشور بدون آن که به اهداف اعلام شده دست یابد، اعلام آتش بس کرد اما بعد از آتش بس تبلیغاتی اعلام شده همچنان یمن را هدف حملات هوایی قرار داده و در دو روز گذشته 40 بار باندهای فرودگاه بین المللی صنعا را هدف قرار داده تا از کمک رسانی به مردم این کشور جلوگیری کند.

آدرس کوتاه :