رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

آزادگان به ثبت خاطرات ارزشمند خود بپردازند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آزادگان به ثبت خاطرات ارزشمند خود بپردازند


فرماندار قم گفت: آزادگان سرافرازمان با توجه به این مهم، به ثبت و ضبط خاطرات ارزشمند خود پرداخته، تا آیندگان، به ویژه جوانان و نوجوانانی که از نعمت همجواری آنها محروم خواهند بود، در جریان هشت سال مقاومت و پایداری آنها قرار گیرند.

فرماندار قم:

 

رضا سیار فرماندار قم پیامی به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی صادر کرده که در متن آن آمده است: روز 26  مرداد سال 1369، جای جای میهن اسلامی ایران، شاهد حضور آزادگان صبوری بود که پس از سال‌ها اسارت در اسارتگاه‌های مخوف رژیم بعث عراق، قدم به خاک میهن سرسبز و انقلابی خود گذاشتند.

در بخشی دیگر تصریح شده است: آزادگان صبور و راضی به قضای الهی که سینه‌هایی فراختر از اقیانوس داشته و از همه چیز و همه کس بریده و به خدا پیوسته بودند، که اگر نبود توکل به خدای بزرگ، تحمل سال‌ها رنج و شکنجه میسور نبود.

در این پیام ذکر شده است: امروزمان یادآور مقاومت غرورآفرین آزادگان سرافرازی است که با آمدنشان به انتظار میلیون‌ها ایرانی پایان بخشیده و ایران اسلامی را با قدوم سبز خود بهاری دیگر بخشیدند.

به یاد داریم سال‌ها صبر و مقاومت مادران، پدران، همسران و فرزندان این عزیزان را که صبوری را در تداوم را سرخ کربلاییشان معنا بخشیده و یک بار دیگر در کنار فرزندان ایثارگرشان نسبت به ثبت دلاورمردی‌های رزمندگان پرداختند.

در بخش پایانی این پیام خاطرنشان شده است: حال ضمن گرامیداشت سالروز این حماسه بزرگ تاریخی و تبریک و تهنیت به همه‌ آنهایی که استقامت و صبوری کردند؛ اگر چه امروز، آزادگان ما در کنار نسل جوان و جویای حقیقت هستند و به بیان رخدادهای سال‌های اسارت می‌پردازند، اما امیدواریم، آزادگان سرافرازمان با توجه به این مهم، به ثبت و ضبط خاطرات ارزشمند خود پرداخته، تا آیندگان، به ویژه جوانان و نوجوانانی که از نعمت همجواری آنها محروم خواهند بود، با مطالعه‌ سرگذشت حماسی سال‌ها اسارت و فراق، در جریان هشت سال مقاومت و پایداری ملت بزرگ ایران اسلامی در برابر دشمنان این سرزمین قرار گیرند./ فارس

آدرس کوتاه :