سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

آزاردهندگان والدین و همسایه مورد لعنت خدا هستند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آزاردهندگان والدین و همسایه مورد لعنت خدا هستند


عضو هیئت علمی جامعه المصطفی(ص) گفت: بر اساس روایتی که از پیامبر(ص) به دست ما رسیده آزاردهندگان والدین، همسایه مورد لعنت خدا هستند.

حجت‌الاسلام رفیعی:

حجت‌الاسلام ناصر رفیعی، در جمع زائران حرم مطهر حضرت معصومه(س) اظهار داشت: شخصیت حضرت علی(ع) نه تنها در کتب ما شیعیان بلکه در کتب برخی از علمای اهل سنت نیز مورد ستایش و تمجید است.

وی افزود: جرج جرداق که فردی مسیحی بود درباره امام علی(ع) کتاب الصوت العدالة الانسانیه را نوشت و از بزرگان اهل سنت و از پیشوایان آنان هم مطالبی در فضیلت امیرالمومنین(ع) بیان کرده‌اند.

این کارشناس مسائل دینی با اشاره به ملاقات‌های خصوصی و عمومی امام علی(ع) بعد از ضربت خوردن، اضافه کرد: در برخی از ملاقات‌ها که عمومی بود امام مردم را به دینداری دعوت فرمودند و گفتند شما قدر مرا ندانستید و بعد از شما قدر مرا خواهند فهمید.

وی ادامه داد: برخی ملاقات‌ها نیز خصوصی بوده است که از جمله ملاقات حجربن عدی، ابن ملجم و اصبغ بن نباته و... بود که امیرالمومنین در برخورد با ابن ملجم به او گفت مگر من تو را گرامی نداشتم چرا به کشتن من اقدام کردی.

حجت الاسلام رفیعی اضافه کرد: حضرت علی(ع) حتی با قاتل خود مهربان بودند و گفتند او را مورد آزار و اذیت قرار ندهید.

وی افزود: برخی اصحاب امام هم در این ملاقات‌ها ابراز وفاداری به ایشان و راه او می‌کردند که نمونه آن حجر بن عدی است که دشمنان امیرالمومنین(ع) او را در مقابل فرزندش کشتند.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: در یکی از این دیدارها حضرت علی(ع) روایتی را به نقل از پیامبر(ص) فرمودند و از اصحابشان خواستند برای مردم بازگو کنند؛ ایشان فرمودند «پیامبر(ص) فرمودند اگر کسی والدین، پدر و مادر و اجیر خود را مورد آزار و اذیت قرار دهد مورد لعنت خدا قرار خواهد گرفت»./مهر

آدرس کوتاه :