جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

از خصوصیات بارز شهید آیت‌الله سعیدی، ایمان و اعتقاد قلبی وی به امام و انقلاب است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

از خصوصیات بارز شهید آیت‌الله سعیدی، ایمان و اعتقاد قلبی وی به امام و انقلاب است


تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: خاطرات زیادی از شهید آیت‌الله سعیدی توسط یاران او منتشر شده است که بسیاری از آن خاطرات مصداق‌هایی از خصوصیت‌های تواضع، شایسته محوری و ایمان و اعتقاد قلبی وی به امام و انقلاب است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س):

به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)، آیت‌الله سید محمد سعیدی در جمع وعاظ و سخنوران حرم مطهر با اشاره به نزدیک شدن سالگرد شهادت آیت‌الله سعیدی در بیستم خرداد، اظهار کرد: خاطرات زیادی از آن شهید توسط دوستان و یاران او منتشر شده است که بسیاری از آن خاطرات مصداق‌هایی از خصوصیت‌های تواضع، شایسته محوری و ایمان و اعتقاد قلبی وی به امام و انقلاب است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) با بیان اینکه شهید آیت‌الله سعیدی تواضع زیادی داشت گفت: ایشان در تهران روی منبر بود که وسط صحبت وی، یکی از بزرگان وارد مسجد شد و ایشان به محض ورود آن عالم از منبر پایین آمد و گفت: «مردم این فرد از من شایسته‌تر است».

وی، سخنرانی در حرم مطهر را اجر رسالت وعظ و خطابه روحانیون برشمرد و گفت: این حرم باید محل رشد خطبای جوانی باشد که قدم در این راه نهاده‌اند و بتوانند در این حرم و در کنار مضجع این بانوی کرامت انجام وظیفه کنند.

امام جمعه قم با گرامیداشت یاد و خاطره پیشکسوتان عرصه تبلیغ خواستار انتقال تجربیات آنها به جوانترها شد و گفت: آنچه وسیله رشد انسان می‌شود همفکری و شنیدن نظرات مختلف و بررسی آنها برای یافتن بهترین‌هاست.

آیت‌الله سعیدی با تاکید بر اینکه احترام و اکرام سخنرانان و وعاظ در حرم مطهر به عنوان یک وظیفه شرعی در دستور کار خادمان حرم است، گفت: زائران این حرم بهشتی هستند و ما هم برای بهشتی‌ها سخنرانی و موعظه می‌کنیم، بنابراین باید با کرامت و در خور بهشتی‌ها رفتار کنیم.

آدرس کوتاه :