جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

از قضاوت کردن افراد بپرهیزید - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

از قضاوت کردن افراد بپرهیزید


یکی از مراجع تقلید گفت: مردم مراقب سخن گفتن خود باشند و از قضاوت کردن افراد دیگر بپرهیزند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی:

 
آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از مرزبانان و دریابانان نیروی انتظامی، با اشاره به اینکه خداوند 124 هزار پیامبر را به میان مردم فرستاد، اظهار کرد: پیامبران تنها به دلیل آشنایی مردم با خداوند و عالم آخرت به میان مردم فرستاده شدند.

وی افزود: برخی از مردم به زندگی پس از مرگ اعتقاد ندارند در حالی که خداوند انسان‌ها را آفرید تا در روز قیامت به حساب‌ آنها رسیدگی کند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه همه افراد در هر سمتی باید سعی در جلب رضایت الهی داشته باشند گفت: هر فردی ممکن است دچار اشتباه شود اما روحانیون با توجه به اینکه مردم رفتار آنان را زیر نظر دارند باید مراقب رفتار و کردار خود باشند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی تصریح کرد: برخی مواقع شاهد حضور فعال برخی از افراد در جامعه هستیم این که متاسفانه آنها به خداوند اعتقاد ندارند این در حالی است که آنها نیت و اهداف مهمی را دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه هر فردی سزای اعمال خویش را می‌بیند گفت: هر فردی با توجه به نوع رفتار خود در اجتماع و زندگی شخصی پاداش و جریمه دریافت می‌کند از همین رو باید مراقب رفتارهای خود باشیم.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: مسلمانان تنها به خواندن آیات قرآن کریم اکتفا نکنند بلکه باید سعی کنند به آیات قرآن کریم عمل کنند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به اینکه انسان‌ها باید مراقب سخن گفتن خود باشند، گفت: از قضاوت‌های بی‌جا باید بپرهیزیم و پیش از هر سخن باید فکر کنیم.

آدرس کوتاه :