جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

استاندار قم بر ضرورت شفاف سازی مشکلات بخش تولید تاکید کرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

استاندار قم بر ضرورت شفاف سازی مشکلات بخش تولید تاکید کرد


استاندار قم با اشاره به اهمیت تبیین درست موانع و کاستی های حوزه تولید، بر ضرورت شفاف سازی مشکلات این حوزه تاکید کرد.

قم

سید مهدی صادقی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم، اظهار کرد: بخش تولید با موانع و مشکلاتی روبرو است و باید بخش دولتی برای برون رفت از این مسائل راهکارهای لازم را تدوین کند.
وی با تاکید بر اهمیت حضور صنعتگران در چرخه اقتصادی کشور در شرایط کنونی، بر لزوم ایجاد بستر مناسب برای فعالیت این قشر تاکید و اضافه کرد: دستگاه های دولتی باید در برخورد با بخش خصوصی و سرمایه گذاران سخت گیری نکنند.
وی با اشاره به تاثیرات توافق هسته ای بر شکوفایی اقتصاد کشور، خاطرنشان کرد: فضای بدون تشنج کسب و کار و نیز باز شدن درهای توسعه بر روی تولیدکنندگان از اثرات این توافق است و بسیاری از مشکلات موجود در بخش های تولیدی را مرتفع خواهد کرد.
وی استفاده از گریزگاه های قرار داده شده در بندها و تبصره های قانونی را برای حمایت از تولید کنندگان امری ضروری دانست و اضافه کرد: تشکیل کمیته های جرایم بانکی، مالیات و بیمه در مورد صنتعگران و حمایت از تولید در دستور کار شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی قرار گیرد.
صادقی با اشاره به اهمیت نظارت های قانونمند در حوزه تولید و اقتصاد افزود: باید با در سایه مدیریت صحیح قوانین دستگاه های نظارتی به دور از التهاب از بروز نگرانی های بی مورد در بخش های خصوصی و اقتصادی جلوگیری کنند.
وی اعتماد سازی و تعامل دولت و بخش خصوصی را در کنار نگاه اصلاحی در برخورد با تولیدکنندگان رویکردی مناسب برشمرد و عنوان کرد: باید به سرمایه گذارانی که در بحران های اقتصادی پشتوانه کشور بوده و در جهت رونق تولید گام برداشته اند با تمام توان و اختیار کمک کرد.
در ابتدای این جلسه تولیدکنندگان و صنعتگران استان به تشریح مسائل و مشکلات خود در زمینه های مختلف از جمله کاهش نرخ سود و جرائم بانکی تسهیلات واحدهای تولیدی و نیز مالیات بر ارزش افزوده پرداخته و خواستار ارائه راهکارهایی چون کاهش زمان رسیدگی به پرونده های مالیاتی شدند

آدرس کوتاه :