جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

استاندار قم مشکل باشگاه صبا را برطرف کرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

استاندار قم مشکل باشگاه صبا را برطرف کرد


مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: باشگاه صبای قم با مشکلات مالی زیادی رو به رو بود اما استاندار جدید قم با جذب اسپانسر مشکل این باشگاه را برطرف کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم:

 حسن عابدی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی و مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال در حوزه ورزش استان قم که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان قم برگزار شد، اظهار کرد: در سال 93 هفت مدال از مسابقات قهرمانی جهان، 15 مدال آسیا و قریب به 70 مدال بین‌المللی کسب کردیم.

وی ادامه داد: افتخارات و مدال‌های رنگارنگی در رشته‌های ورزشی کاراته، فوتسال، والیبال نشسته، کشتی و دو و میدانی توسط کریمی، حسن‌زاده، وفایی، سبب‌کار و نجاتی برای ورزش استان به دست آمد اما مهم‌ترین آنها افتخارآفرینی مهدی‌زاده و گلستانی در المپیک و پارالمپیک بازی‌های آسیایی بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم تصریح کرد: اعزام پنج ورزشکار زن در رشته‌های فوتبال، فوتسال و هندبال به مسابقات قهرمانی آسیا در سال 93 انجام شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با بیان اینکه رشد 500 درصدی را در شاخص رشد صعود تیم‌های استان قم به لیگ برتر شاهد بودیم، عنوان کرد: تیم‌های فوتبال امید صبای قم، هندبال بانوان هدف‌پویان و تنیس خاکی آقایان و بانوان به لیگ برتر باشگاه‌های کشور جزو مهم‌ترین اتفاقات ورزشی استان قم محسوب می‌شود.

عابدی در خصوص توسعه جایگاه‌های ورزش همگانی در استان قم گفت: پنج ایستگاه ورزش صبحگاهی و عصرگاهی را در سال 93 راه‌اندازی کردیم که در سال جاری نیز توانستیم 10 پایگاه ورزشی در این حوزه فعال کرده و امیدواریم با همت ادارات مختلف این تعداد به مرور زمان افزایش  پیدا کند.

وی با اشاره به توسعه فضاهای ورزشی سطح استان قم اظهار کرد: طرحی که مبتنی برای GIS است را راه‌اندازی کردیم که در آن نشان می‌دهد کدام یک از مناطق استان از مکان ورزشی کمتری به نسبت آن منطقه برخوردار است و سهم سرانه ورزشی را متناسب را با آن منطقه و حتی نیاز آقایان و بانوان تفکیک کرده و تا 20 سال آینده نیاز سرانه ورزشی را پیش‌بینی می‌کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم یادآور شد: سالن ورزشی ظهور در منطقه جمکران، سالن پهلوانی در منطقه شاه‌ابراهیم و سالن ورزشی قمرود، لنگرود و باقرآباد را در ماه‌های اخیر به بهره‌برداری رساندیم.

عابدی پیرامون پروژه ورزشی پیامبر اعظم(ص) گفت: در سال 93 کلنگ‌زنی این مجموعه اتفاق افتاده که در آن سه مکان ورزشی با سالن‌های چندمنظوره، استخر اختصاصی برای بانوان و سالن باستانی و پهلوانی پیش‌بینی شده است و از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال بودجه به انجام می‌رسد که خوشبختانه 53 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی اضافه کرد: امیدواریم لیگ باشگاه‌های هندبال، والیبال و بسکتبال استان قم راه‌اندازی شود و لیگ فوتبال نیز احیا شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم یادآور شد: تشکیل کمیته سلامت اماکن ورزشی با 16 تیم از سوی اداره کل ورزش و جوانان برای نظارت بر اماکن ورزشی از نظر نرخ‌نامه، مسائل فنی، بیمه ورزشکاران و بهداشتی انجام شده است.

عابدی به تیم‌های فوتبال و فوتسال لیگ برتری قم اشاره کرد و گفت: تیم فوتسال قم پیش از آغاز لیگ برتر امسال با مشکل مالی و اسپانسرینگ مواجه شده بود اما با توجه به اینکه نفرات بومی شاکله اصلی این تیم را تشکیل می‌دادند به هر شکل ممکن آن را حفظ کردیم که پس از آن با گذشت دو هفته از لیگ برتر، باشگاه یاسین پیشرو با مدیریت حسینی و رحمانی تیم فوتسال قم را در دست گرفت.

وی تصریح کرد: برای واگذاری تیم فوتسال قم این الزام را گذاشتیم که تا پنج سال اسپانسر جدید هزینه‌های تیم فوتسال قم را متقبل شود و اگر بعد از این مدت سرمایه‌گذار قصد ادامه تیمداری نداشت، یکسال پیش از آن باید به ما اعلام کند و 20 درصد هزینه‌های فصل بعد را پرداخت کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با اشاره به وضعیت تیم فوتبال صبای قم عنوان کرد: صادقی استاندار قم پیش از معارفه‌اش پیگیر رفع مشکل مالی زیادی که باشگاه صبا با آن مواجه بود شد و خوشبختانه با آوردن موسوی مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس به عنوان اسپانسر این باشگاه، هدیه بزرگی برای ورزش قم به ارمغان آورد که این نشانگر توجه و اهتمام استاندار جدید قم به مسائل ورزشی است.

عابدی ادامه داد: استعدادیابی در 10 رشته برتر ورزشی ووشو، بدمینتون، بوکس، تکواندو، تنیس، دو و میدانی، فوتبال، کاراته، کشتی و هندبال را مد نظر داریم که قرار است انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: سه مرحله اعتبار به هیئت‌های ورزشی استان قم از ابتدای سال 94 تاکنون واریز کردیم و قرار است مرحله چهارم اعتبار بر اساس برنامه‌ای که به اداره کل ورزش و جوانان استان می‌دهند داده شود.

در پایان این نشست مدیرکل ورزش و جوانان استان قم از خبرنگاران ورزشی بومی تجلیل کرد./ فارس

آدرس کوتاه :