رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

استان قم 22هزار معلول جسمی حرکتی دارد - صفحه اصلی

 

 

استان قم 22هزار معلول جسمی حرکتی دارد

استان قم 22هزار معلول جسمی حرکتی دارد


مدیرکل بهزیستی در برنامه ی گفتگوی خبری ضمن تبریک هفته ی بهزیستی به تمامی متولیان و مددجویان تحت پوشش این سازمان گفت:سازمان بهزیستی سازمانی حمایتی،فرهنگی و اجتماعی است که در چهار قالب اجتماعی،معلولان،پیشگیری و مشارکت خدمات ارائه می دهد.

 

سلیقه با بیان این که استان قم 22هزار معلول جسمی و حرکتی دارد افزود:عمده فعالیت سازمان بهزیستی خدمات دهی به معلولان و پیشگیری از تولد  نوزادان معلول است.

 

وی عنوان کرد:به معلولان از کار افتاده مستمری تعلق می گیرد و برای معلولان توانمند تسهیلات 20 میلیون تومانی با بهره کم اعطا می شود تا بستراشتغال برایشان فراهم شود.

 

مدیرکل بهزیستی در ادامه گفت:استان قم 400معلول ضایع نخاعی دارد که به این دسته از مددجویان سازمان بهزیستی هزینه ی نگهداری بیشتر و خدمات ویژه ارائه می شود.

 

وی خاطرنشان کرد:سازمان بهزیستی در حوزه ی حمایتی و اجتماعی هزار و 629خانوار بدسرپرست و بی سرپرست را از خدمات  معیشتی بهره مند می کند.

 

مدیرکل بهزیستی در ادامه گفت:کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی همچون طلاق،کودک آزاری،کودکان خیابانی و بحران های اجتماعی تحت اورژانس اجتماعی از اهداف این سازمان است.

 

سلیقه افزود: با هماهنگی معاونت پیشگیری دادگستری و دادگاه خانواده زوجینی که برای طلاق تشکیل پرونده می دهند به مراکز مشاوره ارجاع داده می شوند که قریب به 30درصد طلاق ها از این طریق منجر به سازش می شود.

 

وی با بیان این که مشاوره ی پیش از ازدواج در پیشگیری از پدیده طلاق بسیار تاثیرگذار است از فعالیت 21مرکز مشاوره بهزیستی با موضاعات مختلف اجتماعی خبر داد و گفت:سالانه بیش از8هزار نفر در این مراکز خدمات مشاوره ای دریافت می کنند.

 

مدیرکل بهزیستی با بیان این که امروزه مشاوره در بین مردم فرهنگسازی شده خاطرنشان کرد:درصدد توسعه ی مراکز مشاوره هستیم، دولت برای افراد بی بضاعت یارانه ی مشاوره در نظر گرفته است.

 

سلیقه با توجه به این که به دنبال توسعه ی مجوز مراکز خصوصی هستیم افزود:270مراکز خدمات ازبهزیستی مجوز گرفته و بسیاری از خدمات برون سپاری شده است.

 

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری در ارتباط تلفنی با برنامه ی گفتگوی خبری در خصوص مناسب سازی شهر برای معلولان گفت:شهرداری در راستای مناسب سازی تردد معلولان اقدام به ایجاد پیاده رو با عرض مناسب به ویژه در هسته ی مرکزی شهر برای تمام عابران بالاخص معلولان کرده است.

 

یزدی افزود:درخیابان 19دی ،ابتدای چهار راه بازار و خیابان مخابرات عرض عابر پیاده را افزایش و از باند سواره رو کاسته ایم.

 

وی از طرح نظارتی فشرده در پروژه های جدید مناسب سازی شهری خبر داد و گفت:طراحان هر هفته در پروژه ها حاضر و از نزدیک بر روند کار پیمانکاران نظارت می کنند.

 

مدیرکل بهزیستی با بیان این که شهرداری تنها متولی مناسب سازی شهری نیست عنوان کرد:همه ی دستگاه های اجرایی اعم از سازمان تاکسیرانی،اتوبوسرانی،بانک ها و غیره در برنامه ریزی های خود 10درصد امور را برای مناسب سازی ویژه معلولان و سالمندان اختصاص دهند.

 

ذوقی فعال اجتماعی در حمایت از حقوق معلولان در ارتباط تلفنی با برنامه گفت: جلسه ای به ریاست معاونت عمرانی استانداری ،شهرداری و سازمان بهزیستی برای مناسب سازی شهری برای معلولان برگزار شد.

 

وی افزود:متاسفانه در زمینه ی حمل و نقل برای مناسب سازی شهر ویژه معلولان قدم های خوبی برداشته نشده که این امر توجه ویژه ی سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی را می طلبد.

 

مدیرکل بهزیستی در پایان گفت:معلولان هرگونه مشکلات در خصوص مناسب سازی شهری را با سامانه پیامکی3000012322در میان بگذارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.