جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

استان قم 240 جانباز هفتاد درصد دارد - صفحه اصلی

 

 

استان قم 240 جانباز هفتاد درصد دارد

استان قم 240 جانباز هفتاد درصد دارد


مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران قم در برنامه گفتگوی خبری ضمن تبریک میلاد حضرت ابوالفضل(ع) و گرامیداشت روز جانباز گفت:11هزار و سیصد جانباز در استان قم هستند که از این تعداد 240 نفر بالای 70درصد جانبازی دارند.

 

سردار هاشمی با اشاره به برنامه های تکریم روز جانباز افزود:در طرح علمدار ائمه جمعه و استاندار در استان و بخش های پنجگانه با خانواده های جانبازان 70 درصد دیدار کردند.

 

وی عنوان کرد:همایش ولایتمداری با حضور 11هزار جانباز در مصلی قدس با سخنرانی سردار دهقان،وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان این که در این روز از خانواده های جانباز اعصاب و روان قدردانی شد گفت:این جانبازان برای درمان به مرکزی در اردبیل و شهریار می روند و سختی های زیادی را متحمل می شوند.

 

سردار هاشمی گفت:با رایزنی هایی که با استاندار و مدیرکل برنامه ریزی و بودجه استان انجام شد قرار شد بودجه ای از اعتباری که از سفر مقام معظم رهبری به قم اختصاص یافته شده، درصدی برای ساخت مرکزی با ظرفیت 600نفره در منطقه پردیسان برای درمان جانبازان اعصاب و روان در نظرگرفته شود.

 

وی از بیمه 8هزار و هشتصد و 84جانباز خبر داد و افزود:طرح پایش سلامت با هدف حفظ و ارتقای سلامت جانبازان اجرایی می شود.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان این که دراین طرح،جانبازان 70 درصد سالی دو بار مورد پایش قرار می گیرند گفت:پس از معاینه،جانبازانی که وضعیت بحرانی داشته باشند به مراکز درمانی مجهز چون خاتم الانبیا و بقیه الله اعزام می شود.

 

سردار هاشمی با اشاره به این که خوشبختانه در استان قم برای درمان جانبازان مشکل دارو نداریم،خاطرنشان کرد:قراردادهایی برای تامین دارو با بیمه بسته شده واعتبار آن را سازمان نیروهای مسلح و بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت می کنند.

 

وی در بخش پایانی گفتگوی خبری با توجه به این که قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران در حال اجرا است،گفت:ماده 38جامع کشوری موارد حقوقی جانبازان را به بسیج،ستاد نیروهای مسلح و ارتش واگذار کرده است.

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.