رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

استرس عامل اصلی بیماری ام اس - صفحه اصلی

 

 

استرس عامل اصلی بیماری ام اس

استرس عامل اصلی بیماری ام اس


مدیرعامل انجمن بیماران ام اس استان در برنامه گفتگوی خبری گفت: 1039بیمار ام اس در استان وجود دارد که از این تعداد 80 درصد خانم و 20 درصد آقا هستند.

 

سلمی زاده افزود: استان اصفهان بالاترین میزان بیماران ام اس را دارد،این در حالی است که این بیماری در قم شیوع چندانی ندارد.

 

مدیرعامل کانون بیماران هموفیلی قم در ارتباط تلفنی با بیان این که بر اساس آمار سال گذشته 200بیمار هموفیلی در دفتر کانون ثبت شده است گفت: هر هفته 2نفر به مجموع بیماران اضافه می شود.

 

حقیقت خواه با توجه به  این که تعدادی از بیماران هموفیلی به علت بحث اشتغال حاضر به ثبت نام در کانون هموفیلی نمی شوند افزود:باید از طریق برگزاری همایش،فرهنگ اجتماعی نسبت به این بیماری ارتقاء یابد.

 

وی با بیان این که طبق آمار غیررسمی 300بیمار هموفیلی در استان داریم خاطرنشان کرد:خوشبختانه این تعداد در قم نسبت به آمار کشوری بالا نیست.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی در ارتباط تلفنی با اشاره به این که در طرح تحول نظام سلامت ،داروی بیماران خاص رایگان است گفت: این اعتبار از طریق سازمان های بیمه گر و محل اعتبارات وزارت بهداشت تامین می شود.

 

مدیرعامل انجمن بیماران ام اس استان با توجه به فرانشیز داروهای خارجی گفت:متاسفانه بیشترین سوبسید و یارانه برای واردات دارو های بیماران ام اس اختصاص می یافت.

 

سلمی زاده افزود:با تلاش دانشمندان ایرانی داروهای مشابه در ایران تولید و از خروج ارز بیشتر جلوگیری شد.

 

وی با بیان این که درصد پایینی از بیماران داروی ایرانی سازگاری ندارند مشمول فرانشیز می شود و این امر از طریق کمیته سه نفره و گواهی پزشک امکان پذیر است.

 

مدیرعامل کانون هموفیلی با انتقاد از این که سازمان های بیمه گر به بیماران هموفیلی با درصد بالا دفترچه رایگان ارائه می کندگفت: برای بیماران هموفیلی با فاکتور هشت و نه با کمبود دفترچه روبرو هستیم.

 

حقیقت خواه تصریح کرد:برای بیماران هموفیلی فیزیوتراپیست نداریم و دندان پزشک آشنا به کاراین بیماران کم است و برای درمان باید به تهران مراجعه کنند.

 

مظفری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد:هزینه های دندان پزشکی زیاد و بخشی از اعتبارات از طریق وزارت بهداشت تامین می شود.

 

در بخش پایانی گفتگوی خبری سلمی زاده ،مدیرعامل انجمن بیماران ام اس استان با توجه به این که 87درصد بیماران ام اس بین سنین 20تا50سال هستند گفت:استرس عامل اصلی این بیماری است بر تغییر سبک زندگی تاکید کرد.

 

وی با انتقاد از نبود بیمه تکمیلی برای بیماران ام اس گفت:با یکی از سازمان های بیمه گر در این زمینه صحبت شده است و امید است که تمامی بیماران خاص تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند.

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.