جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

استفاده از تولید داخلی ‌تحریم‌ها را از کار می‌اندازد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

استفاده از تولید داخلی ‌تحریم‌ها را از کار می‌اندازد


دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: راهکار اجرایی مقابله با تحریم‌ها استفاده از تولید داخلی است که تحریم‌ها را از کار می‌اندازد، استفاده از تولیدات داخلی وظیفه شرعی و دینی ما است.

آیت الله مقتدایی؛

آیت‌الله مرتضی مقتدایی در همایش آموزشی "دولت و ملت، همدلی و همزبانی در اجرای اقتصاد مقاومتی" که در سالن همایش‌های دارالشفای قم برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن میلاد حضرت امام محمد باقر(ع) اظهار داشت: در زمان امام باقر(ع) مقدماتی برای نشر اسلام فراهم شد تا امام صادق(ع) بتواند 4هزار شاگرد را تربیت کند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه افزود: شما طلاب به مجموعه نهضت صرفه‌جویی در سرمایه‌های ملی وارد شده‌اید که تلاش می‌شود به 100هزار عضو برسد تا به تبلیغ صرفه‌جویی بپردازند.

آیت‌الله مقتدایی بیان کرد: وظیفه دینی و شرعی طلاب است تا به تبلیغ صرفه‌جویی در جامعه بپردازند، این خواسته مقام معظم رهبری است که از همگان می‌خواهند تا به امر صرفه‌جویی اهتمام داشته باشند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با تأکید بر اینکه "صرفه‌جویی بهترین راهکار برای مقابله با تحریم‌هایی است که دشمنان علیه ملت ما انجام می‌دهند" ادامه داد: پس از جنگ تحمیلی دشمن تلاش کرد تا میان اقوام کشور به‌‌ویژه شیعه و سنی ایجاد اختلاف کند که با هوشیاری مقام معظم رهبری ناکام ماند.

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: یکی دیگر از اقداماتی که دشمن تلاش کرد تا نسل جوان را از دین و انقلاب ناامید کند، ایجاد شبهه در دانشگاه‌ها بود که به‌فضل الهی در این زمینه هم موفق نشدند.

وی در بخش پایانی سخنانش با بیان "دشمن نمی‌تواند به کشور ما حمله کند و ادعای گزینه‌های روی میز آمریکا «مسخره» است" افزود: دشمن تحریم‌های سختی را علیه ملت ایران وضع کرد که راهکار آن استفاده از تولید داخلی است چراکه تنها این راهکار تحریم‌ها را از کار می‌اندازد.

آیت‌الله مقتدایی با اعلام "استفاده از تولیدات داخلی وظیفه شرعی و دینی ما است" تصریح کرد: بزرگان دینی ما، به صرفه‌جویی اهمیت ویژه‌ای می‌دادند، اسلام به صرفه‌جویی تأکید کرده است و اسراف را موضوع ناپسندی می‌داند. طلاب باید صرفه‌جویی را از خود آغاز و سپس جامعه را به دوری از اسراف تشویق کنند چراکه اگر ما خودمان این کار را انجام ندهیم، مردم به‌سوی صرفه‌جویی ترغیب نمی‌شوند.

آدرس کوتاه :