جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

استفاده بیش از ۴ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد قم از بیمه تأمین اجتماعی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

استفاده بیش از ۴ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد قم از بیمه تأمین اجتماعی


مدیرکل کمیته امداد قم گفت: بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار در قم از برنامه‌های کمیته امداد است که بیش از ۴ هزار خانوار را بیمه کرده‌ایم.

جلالی؛

عبدالله جلالی در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم، با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در کمیته امداد قم اظهار داشت: مددکاری یک علم است و کار پیچیده‌ای است که حساسیت‌های خاصی دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه در جوامع بشری خیزش‌ها از فقرا ایجاد می‌شود اما همین فقرا بهترین پشتیبان نظام ما بوده‌اند که سبب می‌شود وظیفه سنگین‌تری بر دوش کارگزاران قرار گیرد، افزود: روند حمایتی در استان قم در 5 سال گذشته کاهش یافته است و  جمعیت تحت پوشش ما از 5 و 3 دهم به 3 و 1 دهم کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه 21 هزار و 320 خانوار در قم تحت حمایت کمیته قرار دارند گفت: این رقم معادل با 3.1 دهم کل جمعیت استان قم است.

جلالی با بیان اینکه به لحاظ آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و فراهم‌سازی بستر اشتغال اقدامات مناسبی در کمیته قم صورت گرفته است تصریح کرد: با اقدامات انجام شده موفق شدیم 2 هزار و 100 خانوار را توانمند و از بخش حمایتی خارج کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قم خاطرنشان کرد: در فعالیت‌های فرهنگی، دانش آموزان و دانشجویان 4 هزار و 200 دانش آموز و حدود هزار دانشجو را حمایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در تامین مسکن خانوارهای کم‌بضاعت در قم مدل و طرحی اجرایی می‌شود که نمونه‌ای برای آن در کشور وجود ندارد افزود: با اقدامات صورت گرفته 850 خانوار را در قم صاحب مسکن کرده‌ایم.

جلالی بیان کرد: پیش از این با مبلغ 15 میلیون تومان خانواده‌ها را صاحب مسکن کرده‌ایم که مبالغ مربوط به اقساط آن هم از خیران تأمین شده اما امسال با توجه به افزایش متراژ خانه‌های مسکونی این مبلغ به 25 میلیون تومان رسیده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به اقدامات انجام شده در بحث ازدواج گفت: 3 میلیون تومان وام بلاعوض و 3 میلیون تومان به صورت قرض‌الحسنه به جوانان پرداخت کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در بخش درمان برای نیازمندان کارهای خوبی صورت گرفته است، عنوان کرد: برای بیماران بستری و جراحی 100 در صد هزینه‌ها را پرداخت کرده‌ایم و در سایر بیماری‌ها افراد تحت پوشش هزینه‌ای کمتر از 10 درصد را پرداخت می‌کنند.

جلالی با اشاره به مشارکت و نقش مردم در مسائل اجتماعی خاطرنشان کرد: 24 میلیارد و 250 ملیون تومان در سال گذشته کمک مردمی به کمیته امداد داشته‌ایم. در دستگاه‌های دولتی در صورتی که بودجه‌ای نداشته باشند، کاری انجام نمی‌شود اما مردم قم در این زمینه کمک خوبی داشته‌اند و رتبه نخست در حمایت از ایتام در قم داریم.

مدیرکل کمیته امداد استان قم با بیان اینکه تحول چشمگیری در زندگی و معیشت نیازمندان در قم صورت گرفته است، تصریح کرد: در قم سفره‌های زیادی در خیریه‌ها پهن شده و خیران کمک‌های زیادی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: بیمه اجتماعی زنان سرپرست‌خانوار در قم از برنامه‌های کمیته امداد است که بیش از  4 هزار خانوار را بیمه کرده‌ایم و از مزایای تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه 78 میلیارد تومان در سال قبل خدمات به افراد تحت پوشش داده شد که 60 میلیون تومان بلاعوض و مابقی مربوط به خدمات بوده است، گفت: باید برای رسیدگی به این قشر تلاش لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اجرای طرح اکرام در قم اظهار داشت: طرح شفا امسال با جدیت بیشتری در قم اجرایی می‌شود که در آن به بیماران خاص رسیدگی می‌شود و برای تأمین هزینه این افراد تلاش می‌کنیم.

آدرس کوتاه :