رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

استقبال گرم مسئولان ورزش قم از نایب قهرمان کشتی نوجوانان آسیا - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


نایب رئیس هیئت کشتی استان قم از برنامه‌ریزی برای استقبال باشکوه از نایب قهرمان مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان آسیا خبر داد.

به پاس کسب مدال نقره آسیا صورت گرفت

محسن وزیری امروز در قم، اظهار کرد: پس از کسب عنوان قهرمانی قاره کهن توسط تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان و به دست آوردن مقام نایب قهرمانی آسیا از سوی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان کشورمان، کشتی‌گیران و اعضای کادر فنی این دو تیم در میان استقبال مسئولان ورزش به کشورمان بازگشتند.

وی ادامه داد: پس از قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی و مقام نخست تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان در آسیا، نفرات هر دو تیم امروز به کشور بازگشتند و با توجه به اینکه یک نماینده از کشتی قم نیز در کاروان تیم ملی حضور داشت، برای استقبال باشکوه از این قهرمان ارزنده برنامه‌ریزی کردیم.

نایب رئیس هیئت کشتی استان قم خاطرنشان کرد: تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان در رقابت‌های آسیایی هندوستان در حالی به عنوان قهرمانی دست یافت که یکی از مدال آوران این تیم محمدجواد رضایی بود که در وزن 46 کیلوگرم توانست صاحب نشان نقره شود.

وی تصریح کرد: محمدجواد رضایی در حالی به مقام نایب قهرمانی و نشان نقره قاره کهن دست پیدا کرد که برای نخستین‌بار حضور در این مسابقات معتبر را تجربه می‌کرد و توانست نخستین مدال برون‌مرزی کشتی قم را در سال 1394 به دست بیاورد.

وزیری بیان کرد: اعضای هر دو تیم امروز به کشور بازگشتند در حالی که در پایان این رقابت‌ها در رشته کشتی فرنگی تیم ملی ایران با کسب یک مدال طلا، 6 نقره و یک برنز با 82 امتیاز قهرمان شد و تیم‌های قزاقستان و قرقیزستان به ترتیب با کسب 65 و 63 امتیاز دوم و سوم شدند.

نایب رئیس هیئت کشتی استان قم عنوان کرد: در رشته کشتی آزاد مسابقات نوجوانان آسیا تیم ایران با کسب مدال‌های رنگارنگ به مقام نخست و عنوان قهرمانی رسید تا بدین ترتیب عنوان قهرمانی مجموع هر دو رشته آزاد و فرنگی نیز به ایران اختصاص یابد و کشورمان یک بار دیگر خود را به عنوان قدرت کشتی آسیا معرفی کند.

وی به نحوه موفقیت کشتی‌گیر قمی در کسب مدال نقره وزن 46 کیلوگرم اشاره کرد و متذکر شد: در وزن 46 کیلوگرم کشتی فرنگی، محمدجواد رضایی در دور اول با قرعه استراحت روبه‌رو شد و در دور دوم به مصاف حریفی از کشور قزاقستان رفت و با غلبه بر وی به مرحله سوم صعود کرد.

وزیری عنوان کرد: این کشتی‌گیر شایسته استان قم در دور بعد نیز رقیب خود را از پیش رو برداشت و به دیدار نهایی راه یافت اما در این دیدار با نتیجه 5 بر یک مغلوب کشتی‌گیری از کشور قرقیزستان شد و به مقام نایب قهرمانی و مدال نقره رسید و در میان استقبال علاقمندان به کشتی به کشورمان و شهر مقدس قم بازگشت.

// فارس

آدرس کوتاه :