رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

استقرار اکیپ‌های امدادی در هیئت‌های مذهبی در دهه اول محرم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم از استقرار اکیپ‌های امدادی در حرم مطهر، مسجد مقدس جمکران و هیئت‌های بزرگ مذهبی در دهه نخست ماه محرم خبر داد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم خبر داد

 

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمدرضا بهرامی با اشاره به آغاز محرم و برگزاری مراسم بزرگ عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع) در نقاط مختلف شهر قم، اظهار کرد: معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر برای خدمت‌رسانی به عزاداران حسینی در دهه اول ماه محرم اقدام به استقرار اکیپ‌های امدادی در محل برگزاری حرم مطهر، مسجد مقدس جمکران و هیئت‌های بزرگ مذهبی کرده است.

وی ادامه داد: امسال پنج اکیپ خواهر و برادر در فیضیه، مسجد مقدس جمکران و در محل‌های برگزاری هیئت‌های کف العباس، رزمندگان اسلام و خادم‌الرضا مستقر خواهیم کرد که این طرح از شب اول ماه محرم به مدت 11 شب اجرا خواهد شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در هر اکیپ دو تا چهار پرستار و 24 امدادگر خواهر و برادر به صورت جداگانه مستقر هستند، همچنین در شب‌های تاسوعا و عاشورا پزشک نیز به تیم‌های امدادی اضافه خواهد شد.

بهرامی با اشاره به اینکه اکیپ‌های خواهر و برادر به صورت ویژه در تاسوعا و عاشورا در حرم حضرت معصومه (س) مستقر خواهند شد خاطرنشان کرد: در روزهای تاسوعا و عاشورا خودروهای نجات در مبادی ورودی شهر و پایگاه‌های جاده‌ای برای امداد‌رسانی و خدمات‌دهی به عزاداران حسینی مستقر خواهد شد./ فارس

آدرس کوتاه :