رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

استقرار دائم 3 هزار روحانی در روستاهای کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مشاور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در امور حوزه‌های علمیه و روحانیت گفت: در حال حاضر حدود 3 هزار روحانی در روستاهای پرجمعیت کشور استقرار دائم دارند.

اسکندری خبر داد؛

مشاور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در امور حوزه‌های علمیه و روحانیت گفت: در حال حاضر حدود 3 هزار روحانی در روستاهای پرجمعیت کشور استقرار دائم دارند.

حجت‌الاسلام عباس اسکندری در دیدار با آیت‌الله سبحانی پس از تقدیم نامه قدردانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به این مرجع تقلید اظهار کرد: کنگره جهانی جریان‌های تکفیری و افراطی در نوع خود بی‌نظیر و حرکتی نو بود که برای نخستین بار توسط دو مرجع تقلید گرانقدر در سطح بین‌المللی برگزار شد.

وی خطاب به آیت‌الله سبحانی گفت: این کنگره جهانی در داخل و خارج کشور تاثیرات مثبت فراوانی بر جای گذاشته است که وقتی گزارشی از این کنگره به حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی ارائه دادیم ایشان با ارسال نامه‌ای از حضرتعالی و آیت‌الله مکارم شیرازی قدردانی کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در مورد انتظار این مرجع تقلید پیرامون تربیت خطیبان و مبلغان توانمند توسط سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: معاونت تبلیغ حوزه‌های علمیه و دفتر تبلیغات اسلامی در این زمینه فعالیت‌هایی انجام داده‌اند ولی سازمان تبلیغات اسلامی در دو سال اخیر اقدام به تربیت تعداد قابل توجهی مربی و مبلغ در قم کرده است.

حجت‌الاسلام اسکندری با اشاره به استمرار طرح تربیت مربی و مبلغ تاکید کرد: افرادی که در این طرح آموزش می‌بینند از توانمندی خوبی برخوردارند و به جلسات کرسی‌های آزاداندیشی و گفتمان‌های دینی در دانشگاه‌ها و مدارس اعزام می‌شوند.

به گفته مشاور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در امور حوزه‌های علمیه و روحانیت، در حال حاضر حدود 3 هزار روحانی در روستاهای پرجمعیت کشور استقرار دائم دارند.

حجت‌الاسلام اسکندری افزود: تربیت خطیبان و مبلغان توانمند و به‌روز که از توصیه‌های حضرتعالی به سازمان تبلیغات اسلامی است را به مسئولان این سازمان انتقال خواهیم داد.

آدرس کوتاه :