جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

استقرار 55 پایگاه برای جمع آوری کمک های مردمی جشن نیکوکاری در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

استقرار 55 پایگاه برای جمع آوری کمک های مردمی جشن نیکوکاری در قم


مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان قم از اسقرار 55 پایگاه اصلی برای جمع آوری کمک های مردمی جشن نیکوکاری در این استان خبر داد.

جلالی خبر داد؛

عبدالله جلالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با تشریح برنامه های هفته احسان و نیکوکاری، اظهار داشت: برنامه های هفته نیکوکاری همزمان با سراسر کشور با شعار «اکرام فاطمی شور نیکوکاری» در قم نیز به اجرا گذاشته می شود.

وی دیدار با علما و مراجع را از جمله این برنامه ها اعلام کرد و افزود: این برنامه ها در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته جاری به صورت گسترده با همکاری و مشاکرت نهادهایی همچون کمیته امداد امام (ره)، شهرداری، آموزش و پرورش، صدا و سیما و بسیج مستضعفین عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه مراسم جشن نیکوکاری در روز چهارشنبه هفته جاری با جمع آوری کمک های دانش آموزی در بیش از 800 مدرسه و آموزشگاه استان آغاز می شود، افزود: طبق سیاستگذاری های صورت گرفته، کمک های جمع شده در هر مدرسه در راستای دانش آموزان نیازمند همان مدرسه هزینه می شود.

جلالی با اشاره به شناسایی بیش از 20 هزار دانش آموز نیازمند در سطح استان به وسیله کمیته امداد و آموزش و پرورش، تصریح کرد: از این تعداد تنها چهار هزار و 300 دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، لذا طبیعتا باید توجه ویژه ای به دانش آموزان نیازمند صورت بگیرد، که این اقدام با همکاری آموزش و پرورش در حال انجام است.

وی با اشاره به استقرار دو پایگاه صدا و سیما در میدان های آستانه و توحید و همچنین پایگاه هایی در یکصد مسجد استان علاوه بر پایگاه های اصلی، افزود: مردم خیر و نیکوکار قم می توانند، در روز پنجشنبه هفته جاری، کمک های نقدی و غیرنقدی خود را جهت کمک به نیازمندان به این پایگاه ها تحویل دهند، و همچنین روز جمعه نیز در محل های برگزاری نماز جمعه پایگاه هایی برای جمع آوری این کمک ها دایر خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام قم همچنین با اشاره به دو برنامه جدیدی که امسال برای نخستین بار در هفته احسان در قم انجام می شود، افزود: برگزاری مراسم جشن گلریزان با حضور ورزشکاران و باستانی کاران استان در ورزشگاه باستانی شهید فهمیده قم در روز جمعه 15 اسفند یکی از این دو برنامه محسوب می شود.

وی همچنین با اشاره به ایجاد غرفه کتاب در میدان آستانه در روز 14 اسفند، تصریح کرد: کمیته امداد قم با هدف انجام یک کار فرهنگی غرفه ای را برای جمع آوری کتاب های کنکور، دانشگاهی، علمی و داستانی برای ارایه به خانواده های نیازمند برپا می کند.

به گفته جلالی، در هفته احسان سال گذشته، هشت میلیارد و 164 میلیون ریال کمک های مردمی در قم جمع آوری شد.

وی همچنین کل کمک های مردمی جمع آوری شده از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه در استان قم را 212 میلیارد و 787 میلیون ریال عنوان کرد، و افزود: این مبلغ 20 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص تعداد نامه های نوشته شده به رییس جمهوری در جریان سفر دو روزه هیات دولت به استان که به کمیته امداد مرتبط می شود، افزود: با توجه به اینکه کار بررسی نامه های سفر رییس جمهوری هنوز در حال انجام است، رقم دقیق آن هنوز مشخص نیست، ولی طی دو روزی که هیات دولت در قم حضور داشت تعداد 450 نامه که از فوریت برخوردار بود به کمیته امداد ارایه، و با همکاری بسیج مددکاران کمیته امداد کار پیش بینی منابع و نیازها برای آن انجام، و تقدیم کاروان تدبیر و امید شد.

آدرس کوتاه :