جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

استکبار با تقویت حرکت‌های تکفیری به دنبال تسلط بر دنیا است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

استکبار با تقویت حرکت‌های تکفیری به دنبال تسلط بر دنیا است


یکی از مراجع تقلید گفت: کشورهای استکباری از ظرفیت‌های خود برای تقویت حرکت تکفیری‌ها استفاده می‌کنند تا بتوانند به صورت غیر مستقیم همانند گذشته بر کشورهای مختلف دنیا تسلط داشته باشند.

آیت‌الله نوری همدانی:

آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از مدیران تخصصی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با بیان اینکه مسجد جایگاه مهمی در فرهنگ اسلامی دارد، اظهار کرد: مساجد در صدر اسلام همانند اکنون نبوده است زیرا در گذشته بسیاری از حرکت‌های حکومتی از جمله امور جهادی در مساجد انجام می‌شد.

وی استراتژی پیامبران اسلام را جهاد دانست و ابراز کرد: طبق آیات قرآن کریم علما همیشه در جبهه جهاد حضور داشته و مقابل دشمن ایستادگی کرده به همین علت هیچگاه در برابر دشمن تسلیم نشده‌اند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه بخشی از برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی و نظامی جامعه اسلامی باید در مساجد رقم زده شود تصریح کرد: بسیاری از معیارهای جامعه اسلامی مورد تاثیر حرکت‌های سلطه‌‌گران قرار گرفته به همین علت برخی ناهنجاری‌ها در جامعه اسلامی به وجود آمده است.

وی با اشاره به اینکه در دوران‌های بسیار گذشته کشورهای اروپایی و غربی در جهل و نادانی زندگی خود را سپری می‌کردند گفت: در گذشته افراد ظالمی به مردم تسلط داشتند به همین علت جوامع مختلف در ابعاد علمی حرکت‌های گسترده‌ای انجام ندادند.

آیت‌الله نوری همدانی به برخی از تحولات کشورهای اسلامی در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: کشورهای استکباری از ظرفیت‌های خود برای تقویت حرکت تکفیری‌ها استفاده می‌کنند تا بتوانند به صورت غیر مستقیم همانند گذشته بر کشورهای مختلف دنیا تسلط داشته باشند.

وی ترویج فرهنگ انقلابی را یکی از دستاوردهای ایران اسلامی دانست و عنوان کرد: تفکر انقلابی مردم روز به روز گسترش می‌یابد و با گسترش این تفکر مستضعفان مورد حمایت بیشتر و ظالمان مورد تهاجم بیشتر قرار می‌گیرند.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه دشمن در برخی کشورها اکنون مسجد را به نماز جماعت و برخی از عبادات محدود کرده است، خاطرنشان کرد: مدیران کانون‌های فرهنگی هنری در مساجد رسالت خاصی برعهده دارند زیرا باید روحیه‌های اجتماعی، فرهنگی و نظامی را برای باری دیگر در مساجد زنده کنند.

وی از جایگاه ائمه جماعات در مساجد یاد کرد و گفت: جانشینان خداوند تبارک و تعالی جهاد را در میان مردم زنده کردند و ویژگی‌های این جهاد در هشت سال دفاع مقدس با محوریت مساجد به خوبی برای همگان به نمایش گذاشته شد.

این استاد برجسته حوزه علمیه احیای مساجد را یکی از رسالت‌های مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برشمرد و مطرح کرد: ائمه جماعات در مساجد جایگاه حساسی دارند به همین علت باید علاوه بر کسب علوم اسلامی و ارائه آن‌ها حرکت‌های منطقه‌ای را بررسی و با استفاده از سخنان بزرگان دینی افکار مردم را به سمت مورد نظر سوق دهند.

وی با اشاره به تهاجم‌های فرهنگی که کشورهای استکباری برای کشورهای اسلامی برنامه‌ریزی کرده‌اند یادآور شد: ایمان و اعتقاد به خداوند تبارک و تعالی می‌تواند جایگاه‌های دنیوی و اخروی انسان را ارتقاء بخشد و توطئه‌های پیروان شیطان را خنثی کند.

آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه بخش‌های مختلف جامعه اسلامی باید برای مقابله با تهاجم‌های فرهنگی دشمن تلاش کنند، مطرح کرد: هر فردی در این جامعه رسالت خاصی دارد و نباید در انجام رسالت خود از هیچ اقدامی دریغ کند.

وی از نقش روحانیون و طلاب در ترویج آموزه‌های اسلامی یاد کرد و گفت:‌ حضور این قشر در بدنه فرهنگی مساجد باید پر شورتر شود تا مساجد جامعه اسلامی به سمت اهداف مورد نظر سوق داده شود.

آدرس کوتاه :