جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

استکبار جهانی با تقویت گروه های تکفیری درصدد تضعیف اسلام است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

استکبار جهانی با تقویت گروه های تکفیری درصدد تضعیف اسلام است


رییس جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه اختلاف میان مسلمانان یکی از بزرگترین گرفتاریهای دنیای اسلام محسوب می شود، گفت: استکبار جهانی با تقویت گروه های تکفیری درصدد تضعیف قدرت اسلام در جهان است.

امام جمعه قم؛

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا اعرافی در آیین افتتاحیه نهمین اجلاس سراسری مدیران و نمایندگان جامعه المصطفی اظهار داشت: دشمنان به شدت می کوشند تا با ترویج اختلاف میان مسلمانان تمام قدرت و امکانات آنها را برای جنگ های داخلی به کار گیرند.

امام جمعه موقت قم، همچنین هرچه بیشتر شعله ور شدن آتش اختلاف و جنگ افروزی در منطقه را به سود استکبار دانست و افزود: بدون شک وجود این درگیریها به تداوم حضور و نفوذ بیگانگان در کشورهای اسلامی کمک زیادی می کند.

رییس المصطفی در ادامه با بیان اینکه این موسسه پرچمدار گسترش اسلام در جهان است، به 2 هدف عمده این موسسه بین المللی در اوضاع و احوال کنونی اشاره و تصریح کرد: گسترش اندیشه تابناک اهل بیت در جهان و همچنین تقویت امت اسلامی در جهت توسعه معارف دینی و فرهنگ غنی و پربار اسلام برای دمیدن بیش از پیش روح وحدت و همبستگی در کالبد امت اسلامی از جمله این اهداف است که البته با توجه به شرایط حساس و دشوار فعلی یافتن راهکارهایی برای تحقق آنها امری کاملا ضروری است.

عضو شورای انقلاب فرهنگی، در ادامه با اشاره به اهداف نهمین اجلاس سراسری مدیران و نمایندگان المصطفی و با تاکید بر اینکه این نشست به منظور میثاق با آرمان های امام، انقلاب، اسلام، مرجعیت و میراث شهیدان برگزار شده است، تصریح کرد: انعکاس و انتشار معارف و ارزش های الهی در سراسر جهان، مهمترین هدف برگزاری این نشست است.

در آیین اختتامیه این اجلاس سه روزه از واحدهای برتر در حوزه های تخصصی تجلیل و همچنین آثار علمی پژوهشگاه های مرتبط با موضوع های اجلاس رونمایی خواهد شد.

آدرس کوتاه :