جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

آسفالت 35 مدرسه بخش مرکزی قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آسفالت 35 مدرسه بخش مرکزی قم


بخشدار بخش مرکزی قم، گفت: 35 مدرسه بخش مرکزی قم در سال 93 با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال آسفالت شده است.

در سال گذشته؛

علیرضا خزایی در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان قم در سال جدید در سالن جلسه های فرمانداری، اظهار داشت: هزینه این کار که هزار تن آسفالت مصرف داشته، از محل عوارض شهرداری و اعتبارات دهیاری ها تامین شده است.

وی همچنین 5 مورد آزاد سازی املاک در مسیر پروژه ها را از دیگر کارهای انجام شده در سال گذشته عنوان کرد، و افزود: از این تعداد 3 مربوط به جاده قم - قنوات و و دو مورد دیگر نیز مربوط به جاده قم - گرمسار و روستای حسین آباد میش مس و همچنین روستای قمرود بوده است.

وی نصب وسایل بازی در روستاهای فاقد دهیاری با همکاری شورای اسلامی بخش را از دیگر اقدامات سال 93 بخشداری مرکزی قم عنوان کرد، و افزود: تدوین برنامه و بودجه سالانه دهیاری ها بر اساس ساختار بوروکراتیک آنها را از دیگر اقدامات است، به نحوی که هم اکنون در حال تدوین برنامه 5 ساله خود هستند.

وی با اشاره به به پیگیری اخذ کمک از سوی سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری هی کشور و همچنین نظارت دقیق مالی و فنی بر روی دهیاری، تصریح کرد: تاسیس 7 دهیاری جدید و تجهیز آنها نیز از جمله دیگر اقدامات بخشداری مرکزی قم محسوب می شود.

خزایی با اشاره به تعیین حریم و محدوده برای روستاهای 20 خانوار به بالا، تصریح کرد: این اقدام در راستای جلوگیری از تعرض به منابع طبیعی با همکاری جهاد کشاورزی استان صورت گرفته است.

خزایی همچنین صدور 44 مورد پروانه ساخت را از دیگر اقدامات انجام شده با هدف توسعه ساخت و ساز در بخش مرکزی قم عنوان کرد، و افزود: در این راستا 55 مورد اخطاریه طبق نظارت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی به متخلفان در ساخت و ساز ارایه، و همچنین 240 مورد بازدید کارشناسی نیز انجام و 70مورد پرونده نیز به کمیسیون ماده 99 ارجاع که برای 13 مورد آن تخفیف اعمال شده است.

وی همچنین با اشاره به فعالیت های فرهنگی انجام شده در بخش مرکزی قم در سال 93، تصریح کرد: 21 مورد مسابقه ورزشی، برگزاری پیاده روی خانوادگی با مشارکت شورای اسلامی بخش و بخش خصوصی و همچنین برگزاری جشنواره بومی، محلی و عشایری، کلاس های قرآن و راه اندازی کتابخانه عمومی از جمله این اقدامات به شمار می رود.

آدرس کوتاه :