جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

اشتغال 500 نفر از مددجویان در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اشتغال 500 نفر از مددجویان در قم


مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان قم گفت: اکنون 500 نفر از مددجویان اشتغال دارند، در نظر داریم تا پایان سال 94 تعداد مددجویان دارای اشتغال به یک‌هزار نفر افزایش پیدا کند.

مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان قم خبر داد

حمیدرضا سانگرد امروز در قم با اشاره به رسالت بنیاد تعاون زندانیان اظهار کرد: کرامت انسانی و اسلامی مددجویان و خانواده‌های آنها در بنیاد حفظ می‌شود و پیشرفت آنها با ارائه خدمات مناسب پیگیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد تعاون زندانیان با اشتغال‌زایی مددجویان از طرفی به حرفه‌آموزی آنها کمک کرده و از طرفی دیگر کمکی به معیشت آنها صورت می‌گیرد.

مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان قم با بیان اینکه بنیاد به وسیله آموزش و اشتغال به تولید ثروت می‌پردازد، گفت: با اشتغال زمینه درآمد پایدار برای مددجویان فراهم شده تا به این وسیله در زمینه کاهش تکرار جرم گام‌هایی برداشته شود.

وی یادآور شد: بنیاد به وسیله اشتغال از مددجویان حمایت می‌کند و تعهد و دقت در فعالیت‌ها به این وسیله پیگیری می‌شود و توسعه و فراگیری به منظور افزایش اشتغال پایدار و مولد در دستور کار قرار می‌گیرد.

سانگرد تصریح کرد: بنیاد بر این امر معتقد است که می‌تواند در اقتصاد کشور تاثیر شگرف بگذارد و حتی آمادگی پذیرش سفارشات مختلف از سایر نقاط کشور دارد و به این وسیله در زمینه تولید و صنعت فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به آمار اشتغال زندانیان گفت: اکنون 500 نفر از مددجویان اشتغال دارند و در نظر داریم تا پایان سال 94 تعداد مددجویان دارای اشتغال به یک‌هزار نفر افزایش پیدا کند.

مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان قم خاطرنشان کرد: اشتغال‌هایی مانند صنایع فلزی، تولید مبلمان و المان شهری، انواع مصنوعات فلزی، صنایع نجاری در قالب مصنوعات چوبی و پالت و باکس پالت‌های چوبی و مبلمان چوبی در قالب انواع مبل و بوفه و ویترین منزل در بنیاد پیگیری می‌شود.

وی عنوان کرد: فنرسازی، خیاطی در زمینه البسه کار، صنایع pvc در قالب تولید انواع کابینت و صنایع مفتولی شامل وسایل آشپزخانه نیز برای اشتغال مددجویان در نظر گرفته می‌شود.

سانگرد تصریح کرد: بخش اصلی درآمد حاصله صرف پرداخت دستمزد به مددجویان و خانواده آنها و باقیمانده صرف ایجاد زیرساخت‌های توسعه اشتغال می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد 7 هزار و 200متر فضای صنعتی در قالب سوله برای توسعه اشتغال مددجویان گفت: این بخش با نام کارخانجات حامی در زندان مرکزی قم در اسفند93  افتتاح شد و با برند حامی در زمینه تولید محصولات مختلف فعالیت می‌کند.

// فارس

آدرس کوتاه :