سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

اصلاح الگوی کشت در قم ضرورتی اجتناب ناپذیر است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اصلاح الگوی کشت در قم ضرورتی اجتناب ناپذیر است


استاندار قم با اشاره به مشکلات متعدد پیش روی بخش کشاورزی در قم گفت: اصلاح الگوی کشت در قم ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

استاندار قم

 سید مهدی صادقی در دیدار شورای سیاست‌گذاری نظام مهندسی کشاورزی استان قم، کشاورزی را یکی از ارکان مهم اقتصاد ملی دانست و از تلاشگران زحمتکش این عرصه قدردانی کرد.

استاندار قم با اشاره به تاثیرات مستقیم بحران کم‌آبی و شرایط اقلیمی خاص سال‌های اخیر بر رونق کشاورزی در کشور و استان قم تصریح کرد: کشاورزی استان قم در سال‌های اخیر، کاملاً مورد تاثیر پدیده خشکسالی‌های مستمر و کم آبی قرار داشته است.

وی مدیریت این بخش در چنین وضعیت بحرانی را مهم توصیف و خاطرنشان کرد: مقابله با بحران آب و اصلاح الگوی کشت از اولویت‌های مهم دولت محسوب می‌شود.

صادقی تغییر الگوی کشت و حرکت به سمت استفاده از روش‌های مکانیزه در کشاورزی را مهمترین راهکار برای مقابله با شرایط کنونی منابع آبی کشور دانست و افزود: در استان قم نیز با توجه به مشکلات و شرایط خاص موجود، بستر لازم برای تحقق این مهم باید فراهم شود.

وی با بیان اینکه طرح تغییر الگوی کشت می‌تواند از مصرف بی رویه آب در بخش کشاورزی جلوگیری کند گفت: اجرایی شدن این طرح نیازمند فرهنگ‌سازی و همدلی و همکاری بین بخشی سازمان‌ها و نهادهای مسئول است.

استاندار قم با اشاره به اینکه بروز خشکسالی‌های مداوم و بحران کم‌آبی نتیجه مدیریت ناکارآمد منابع آبی و استفاده بی‌رویه از این منابع خدادادی بوده است تصریح کرد: اصلاح و تغییر الگوی کشت در قم، ضرورتی اجتناب ناپذیر برای شرایط فعلی است و همه دستگاه‌ها و تشکل‌های مرتبط حوزه کشاورزی باید برای عملی شدن آن کمک کنند.

آدرس کوتاه :