جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

اعتبارات بخش کشاورزی سفر هیات دولت به قم پیگیری می شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اعتبارات بخش کشاورزی سفر هیات دولت به قم پیگیری می شود


مدیرجهاد کشاورزی شهرستان قم، گفت: پیگیری اعتبارات سفر هیات دولت به قم از مهمترین کارهای جهاد کشاورزی استان در سال جاری است.

در جلسه شورای اداری مطرح شد؛

هادی مومنی نسب روز دوشنبه در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان قم در سالن جلسه های فرمانداری، اظهار داشت: دولت در سفر اخیر خود به قم 110 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار اختصاص داده است.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی این سیستم درقم تصریح کرد: دولت برای هر هکتار آبیاری قطره ای 65 میلیون ریال اعتبار اختصاص داده، که جذب آن از مهمترین اقدامات در دست انجام و پیگیری این سازمان است.

مومنی نسب همچنین با اشاره به انجام 32 هزار هکتار کشت پاییزه غلات در سال 93 ، تصریح کرد: 8 هزار هکتار کشت گندم، 23 هزار کشت جو و هزار هکتار محصولات کل زا کشت پاییزه غلات در قم را شامل می شود، که البته پیش بینی برای برداشت گندم در سال جاری بین 30 تا 35 هزار تن است.

مدیر کشاورزی قم همچنین با اشاره به وجود شرایط خاص برای کشاورزی در قم به لحاظ خشکسالی،تصریح کرد: تلاش شده، تا بخشی از صدمات وارد شده به کشاورزان و دهقانان به خاطر بروز این مشکل جبران شود.

وی با بیان اینکه بررسی ها انجام شده حاکی از مطلوب بودن کشت پاییزه به رغم وجود خشکسالی است،افزود: آمادگی لازم برای برداشت غلات تا حدود دو هفته دیگر فراهم شده، و در این خصوص هماهنگی لازم با سیلو، کمپاین داران، شرکت نفت و پلیس راهور صورت گرفته است.

آدرس کوتاه :