جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

اعزام برترین‌های ووشو نان‌چوآن کشور به مسابقات جهانی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اعزام برترین‌های ووشو نان‌چوآن کشور به مسابقات جهانی


رئیس هیئت ووشو استان قم از اعزام نفرات برتر اوزان و رده‌های سنی مختلف مسابقات ووشو سبک نان‌چوآن کشور به پیکارهای جهانی این رشته خبر داد.

رئیس هیئت ووشو استان قم خبر داد

مهدی اردستانی امروز در قم، اظهار کرد: هیئت ووشو استان قم به مدت دو روز میزبانی رقابت‌های ووشو سبک نان‌چوآن قهرمانی کشور را بر عهده دارد و این دوره از پیکارها با استقبال بسیار خوب ووشوکاران سراسر کشور به انجام می‌رسد.

وی ادامه داد: در سال جاری این دومین باری است که در هماهنگی با فدراسیون ووشو کشورمان میزبانی رقابت‌های ووشو قهرمانی ایران را بر عهده می‌گیریم و خوشبختانه در هر دوره که میزبان این پیکارها بوده‌ایم استقبال بسیار خوبی از سوی تیم‌های شرکت‌کننده صورت گرفته است.

رئیس هیئت ووشو استان قم بیان کرد: مسابقات ووشو قهرمانی کشور از نظر کمی، کیفی و فنی دارای سطح بسیار بالایی است و نگاهی به رده‌های سنی مختلف این دوره از رقابت‌ها نشان می‌دهد که تمام استان‌ها با آمادگی بالایی برای کسب عناوین برتر به میدان رقابت آمده‌اند.

وی در پاسخ به این سئوال که این دوره از رقابت‌ها با حضور چه تعداد ووشوکار در حال برگزاری است، ابراز کرد: مجموعا نزدیک به 500 ووشوکار از حدود 30 استان کشور در این دوره از مسابقات حضور دارند و برای کسب مدال‌های طلا، نقره و برنز در حال رقابت هستند.

اردستانی با بیان اینکه سالن 2 هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم میزبانی این دوره از مسابقات ووشوی مردان کشور در سبک نان‌چوآن را بر عهده دارد، ابراز کرد: فدراسیون ووشو سال گذشته سه میزبانی و امسال دو میزبانی از رقابت‌های ووشوی قهرمانی کشور در هر دو بخش مردان و بانوان را به قم سپرده است.

وی خاطرنشان کرد: این دوره از مسابقات سبک نان‌چوآن قهرمانی کشور در رده‌های سنی مختلف در قم برگزار می‌شود و با توجه به اینکه ووشوکاران بسیار خوب و مستعدی داریم، انتظار ما این است که در این دوره از رقابت‌ها مقام‌ها و عناوین مختلفی کسب کنیم.

رئیس هیئت ووشو استان قم بیان کرد: این مسابقات در حالی به میزبانی سالن 2 هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم برگزار می‌شود که دومین رویداد ملی ووشو به میزبانی قم در یک ماه گذشته است زیرا مرداد ماه امسال میزبانی مسابقات ووشوی سبک لو‌هان‌چوآن کشور را انجام دادیم.

وی در پاسخ به اینکه فدراسیون ووشو و سبک نان‌چوآن چه برنامه‌ای برای برترین‌های این دوره از مسابقات دارد، عنوان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی مسئولین سبک نان‌چوآن که ریاست آن نیز هم اکنون ناظر ویژه رقابت‌ها است، قرار شده برترین‌ها به مسابقات جهانی ووشو 2015 اعزام شوند.

اردستانی در پایان اظهار کرد: ما به غیر از این میزبانی‌ها، اعزام‌های مختلفی به مسابقات قهرمانی کشور داریم و یکی از مهم‌ترین این اعزام‌ها به پیکارهای ووشو قهرمانی کشور در نیمه دوم سال جاری ارتباط دارد که با هدف انتخاب ترکیب تیم ملی ووشو برگزار می‌شود./ فارس

آدرس کوتاه :